Rynek pracy inżyniera
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIPrzemysław Bokwa
prezes zarządu, Grupa PBI
prezes zarządu, Grupa PBI
dr inż. Przemysław Bokwa jest absolwentem kierunku Zarządzanie i Marketing, w zakresie zarządzanie i marketing w przemyśle, Wydział Górniczy, AGH oraz w ramach studiów uzupełniających kierunku Górnictwo i Geologia, Technika odkrywkowej eksploatacji złóż, Wydział Górniczy, AGH. Jest również absolwentem dwusemestralnych Studów Podyplomowych w zakresie Baz Danych na wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki, Katedra Informatyki, AGH. Przemysław Bokwa ponadto odbył szereg kursów i szkoleń z zakresu funkcjonowania i zarządzania spółkami kapitałowymi. W 2023 zdobył stopień naukowy dr inż. nauk technicznych na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki zasobami, Katedra Inżynierii Górniczej i Bezpieczeństwa Pracy. Temat pracy doktorskiej to: Sterowanie eksploatacją otworową siarki w trudnych warunkach geologicznych.
Wśród zainteresowań badawczych dr inż. Przemysława Bokwy jest wdrażanie nowoczesnych rozwiązań procesowych i cyfrowych wspomagających zarządzanie grupą kapitałową, suplementacja rozwiązań pozwalających na wykorzystanie kruszyw o gorszych parametrach jakościowych, ochrona złóż, społeczna odpowiedzialność biznesu. Bierze czynny udział w wydarzeniach i konferencjach branżowych takich jak SGO, Górnicze Forum Ekonomiczne, Sulphur - World Symposium oraz wiele innych. Uczestniczył również w konsultacjach regionalnych projektu Polityki Surowcowej Państwa - udział w panelu dyskusyjnym w Ministerstwie Ochrony Środowiska, Warszawa 2018 r.
Dr inż. Przemysław Bokwa ma bogate doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami o zróżnicowanym profilu działalności zarówno produkcyjnym jaki i usługowym.
Jest współtwórcą restrukturyzacji holdingu 13 spółek – Grupy PBI Sp. z o.o., której jest obecnie Prezesem Zarządu. Grupa ta zatrudnia ponad 1200 osób i zajmuje się wydobyciem i produkcją kruszyw (12mln Mg kruszyw/rok), wydobyciem siarki, budownictwem infrastrukturalnym i kubaturowym, produkcją betonów i prefabrykatów betonowych, produkcją nawozów, a także usługi towarzyszące: logistyka, szeroko rozumiane usługi dla górnictwa, wsparcie technologiczne i laboratoryjne, produkcja energii z OZE.
Nadzoruje i bierze czynny udział w zarządzaniu przy realizacji dużych projektów inwestycyjnych, których nakłady przekraczają 100mln PLN.
Jest współautorem patentów dotyczących opracowania receptur i metody wytwarzania nawozów mineralnych, w tym nawozów z wykorzystaniem siarki.
Jest członkiem takich gremiów jak: Komisja Górnictwa Odkrywkowego Komitetu Górnictwa PAN (kadencja na lata 2021-2023), Stowarzyszenie Polski Komitet Światowego Kongresu Górniczego, Polski Związek Producentów Kruszyw.
Jako absolwent AGH jest również pomysłodawcą założenia regionalnego koła Stowarzyszenia Wychowanków AGH w Sandomierzu.
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie