Polsko-niemiecka współpraca gospodarcza
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIJustyna Bokajło
badaczka, analityczka, wykładowca, Instytut Studiów Międzynarodowych, Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Wrocławski
badaczka, analityczka, wykładowca, Instytut Studiów Międzynarodowych, Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Wrocławski
Ekonomistka, dr nauk politycznych z wieloletnim, praktycznym doświadczeniem w środowisku akademicko- biznesowym oraz eksperckim w mediach polskich i niemieckich.
Specjalizuje się w zakresie: międzynarodowej polityki ekonomicznej z uwzględnieniem ekonomiki kryzysów i bezpieczeństwa gospodarczo- finansowego i motywacjami decyzji polityczno- ekonomicznych; stosunków międzynarodowych z uwzględnieniem UE i strefy euro; transformacją i bezpieczeństwem energetycznym, a przede wszystkim relacjami polsko- niemieckimi, rolą Niemiec w relacjach międzynarodowych, ordoliberalizmem i Społeczną Gospodarką Rynkową
Ekspertka Polskiej Komisji Akredytacyjnej, wykładowczyni i badaczka na Uniwersytecie Wrocławskim i Uczelni Łazarskiego w Warszawie gdzie w 2019r pełniła funkcję pełnomocnika dziekana ds. rozwoju współpracy międzynarodowej. Staże eksperckie odbyła m.in. w ambasadzie polskiej w Londynie i Centrum Fraunhofera MOEZ w Lipsku.
Visiting profesor na wielu uczelniach zagranicznych m.in. w Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Australii. Jest stypendystką DAAD, Fundacji Konrada Adenauera i Komisji Europejskiej.
Wielokrotnie nagradzana za działalność badawczą, ekspercką i dydaktyczną przez Fundację Aleksandra von Humboldta, FOR Balcerowicza Rektora UWr, MNiSW.
W aktywności biznesowej zajmuje się wdrażaniem neuronauki do procesów coachingowych.
Jest autorką publikacji naukowo- eksperckich, członkinią zespołów redakcyjnych i rad naukowych wielu czasopism międzynarodowych i stałą prelegentka na kongresach i konferencjach międzynarodowych.
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie