Spotkamy się w wyjątkowym miejscu – Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach! Niezwykła bryła obiektu, zielona dolina prowadząca do Spodka, niepowtarzalny klimat i energia, powierzchnia i pojemność, to właśnie tam realizowane są wielkie wydarzenia.
Sprawdzona, ukształtowana przez kilkunastoletnie doświadczenie formuła organizacyjna Europejskiego Kongresu Gospodarczego to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem znamienitych gości.
25 kwietnia 2022 • Katowice,
Międzynarodowe Centrum Kongresowe
26-27 kwietnia 2022 • Katowice,
Uniwersytet Śląski, Wydział Humanistyczny
Europejskie Forum Młodych Liderów zapewni uczestnikom z Polski, innych krajów Unii Europejskiej, Bałkanów Zachodnich, Europy Wschodniej i Kaukazu, przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami, nawiązywania kontaktów oraz dyskusji o ważnych dla młodych ludzi w całej Europie tematach.
BZ WBK niebawem przejdzie do historii. Decyzją właściciela jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w polskiej bankowości zostanie już wkrótce zastąpiona przez Santander Bank Polska. Takich przykładów jest więcej. BRE Bank, Bank Śląski, Lukas Bank - to tylko niektóre z nich. Oto krótkie zestawienie bankowych marek, których już nie ma... lub zmieniły barwy.
Jak wynika z informacji Banku Zachodniego WBK, niebawem dojdzie do zasadniczych zmian w nazwie tego finansowego podmiotu. Akcjonariat banku zbiera się w połowie maja, by rozważyć i zaakceptować zmianę nazwy firmy. Informacji o sprzeciwie brak, co sugeruje, że latem pożegnamy BZ WBK, a powitamy Santander Bank Polska.
Bank zmieni też siedzibę z Wrocławia na Warszawę, wzbogacając stolicę o kolejną instytucję finansową.
Decyzja, którą zaakceptuje akcjonariat 16 maja, jest wypadkową nowego kierunku zagranicznego właściciela BZ WBK - Banco Santander SA. Większościowy udział Banco Santander w polskim banku to 68,13 proc. akcji, co praktycznie przesądza, że zmiana dokona się szybko i bez sprzeciwów.
Nową nazwą bank chce się posługiwać od września.
Będzie to zauważalna zmiana, ale nie będzie to pierwsza taka sytuacja w polskim sektorze finansowym. Przygotowaliśmy małe zestawienie banków, które zmieniły nazwy, a co za tym idzie także często - szyldy. Prezes jednego z nich - ING Banku Śląskiego - Brunon Bartkiewicz będzie jednym z prelegentów podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
W ścisłej czołówce banków w Polsce znajdziemy mBank. Według raportu PRNews.pl mBank w 2016 r. miał czwarte aktywa finansowe wśród komercyjnych banków w naszym kraju. Historia tego finansowego podmiotu sięga 1986 r., kiedy powstał jako Bank Rozwoju Eksportu (BRE). mBank jako marka powstał w 2000 r. i wyróżniał się usługami internetowymi kierowanymi do klientów indywidualnych. Oczywiście "m" nawiązuje do angielskiego "mobile".
Do ujednolicenia nazwy całej finansowej grupy doszło w 2013 r. Razem z gruntowną modernizacją platformy transakcyjnej banku zastąpiono trzy dotychczasowe marki - Multibank, BRE Bank i mBank tym, który zbudował największą rozpoznawalność i największą siłę gospodarczą w grupie. mBank jest obecny pod swoją nazwą także u naszych sąsiadów - w Czechach i na Słowacji.
Kojarzony z lwem, którego ma w logo, ING grupuje kilka podmiotów - ING Commercial Finance Polska SA, ING Lease (Polska) Sp. z o.o., ING Usługi dla Biznesu SA, Nowe Usługi SA i Solver Sp. z o.o.
Bank Śląski powstał w 1988 r. w wyniku wyodrębnienia z Narodowego Banku Polskiego (NBP), a jego obecna nazwa towarzyszy nam od 2001 r., gdy Bank Śląski połączono z ING Bank N.V. Oddział w Warszawie. Ruch ten podyktowany był próbą zbudowania finansowej marki ogólnopolskiej. Argumentowano, słusznie, że człon "Śląski" w nazwie nadaje instytucji regionalnego charakteru.
ING ma 4,5 mln klientów detalicznych (dane za IV kwartał 2017 r.) i jest w ósemce największych instytucji finansowych w Polsce, które kierują swoje usługi zarówno do klientów indywidualnych , jak i do firm.
Tej marki nie sposób pominąć na światowej mapie bankowości i finansów. Citi na świecie istnieje od 1812 r., jest obecny w 100 krajach na 6 kontynentach, a w Polsce zrósł się z Bankiem Handlowym, który miał równie długą tradycję, gdy istniał jeszcze jako osobny podmiot. Bank Handlowy w Warszawie został założony w 1870 r.
1 października 2000 r. Komisja Nadzoru Bankowego wyraziła zgodę na przeprowadzenie fuzji Citibank (Poland) z Bankiem Handlowym w Warszawie. Do połączenia doszło w marcu 2001 r. Tej zmianie towarzyszyła zmiana nazwy prawnej z Bank Handlowy w Warszawie S.A. na Citibank Handlowy. Nazwę zmieniono de facto w 2003 r. Od 2007 Citi Handlowy ma też nowe logo.
W 2011 r. zmiany loga i zwiększenia liczby placówek doczekał się Lukas Bank. Wówczas Credit Agricole, który przejął Lukasa, kreślił plan zbudowania z finansowego przedsięwzięcia "lidera rynku banków uniwersalnych". Czy się udało, pozostawiamy czytelnikom do oceny.
Rebranding Lukas Banku dokonał się oficjalnie 24 września 2011 r. i tak powstał Credit Agricole Bank Polska.
Dominet Bank działał na polskim rynku usług finansowych od 1991 r. Początkowo był bankiem regionalnym Cuprum Bank. Założycielami i pierwszymi właścicielami banku były KGHM Polska Miedź, Bank Handlowy w Warszawie, gmina miejska Lubin oraz gmina miejska Głogów.
Nazwa BNP Paribas Bank powstała w wyniku połączenia Fortis Bank Polska z Dominet Bank. Do tej fuzji doszło w 2008 r. BNP Paribas Bank Polska był bankiem uniwersalnym, należał do grupy BNP Paribas. To europejska instytucja finansowa.
Decyzją, która doprowadziła do dodania członu BGŻ w nazwie firmy, była zgoda zarządów Banku BGŻ i BNP Paribas Polska na kolejną fuzję. 10 października 2014 r. ogłoszono tę decyzję Polsce. Tak powstał bank o kapitale 84 238 318 zł, który wspomogła zaraz po fuzji emisja 28 099 554 akcji o wartości nominalnej 1 zł każda.
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie