Spotkamy się w wyjątkowym miejscu – Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach! Niezwykła bryła obiektu, zielona dolina prowadząca do Spodka, niepowtarzalny klimat i energia, powierzchnia i pojemność, to właśnie tam realizowane są wielkie wydarzenia.
Sprawdzona, ukształtowana przez kilkunastoletnie doświadczenie formuła organizacyjna Europejskiego Kongresu Gospodarczego to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem znamienitych gości.
25 kwietnia 2022 • Katowice,
Międzynarodowe Centrum Kongresowe
26-27 kwietnia 2022 • Katowice,
Uniwersytet Śląski, Wydział Humanistyczny
Europejskie Forum Młodych Liderów zapewni uczestnikom z Polski, innych krajów Unii Europejskiej, Bałkanów Zachodnich, Europy Wschodniej i Kaukazu, przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami, nawiązywania kontaktów oraz dyskusji o ważnych dla młodych ludzi w całej Europie tematach.
Orlen zakłada, że przejęcie 66 proc. Lotosu nastąpi w III kwartale 2019 r. - poinformował podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Maciej Mataczyński, partner kancelarii SMM Legal, doradca zarządu Orlenu.
Decyzja regulatora w sprawie przejęcia Grupy Lotos przez PKN Orlen powinna nastąpić do końca pierwszego kwartału 2019 roku - ocenia prof. Maciej Mataczyński, partner zarządzający w kancelarii SMM Legal, doradca Orlenu.
- Takie było pierwotne założenie i myślę, że z pewnym minimalnym marginesem utrzymujemy nadzieję na dotrzymanie tego terminu - powiedział prof. Mataczyński w trakcie debaty „Strategia dla polskiej energetyki. Bezpieczeństwo i biznes”, która odbyła się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2018 w Katowicach.
W jego ocenia cała transakcja powinna zostać rozliczona w trzecim kwartale 2019 roku.
Prof. Mataczyński podkreślił, że PKN Orlen kończy obecnie wybór doradcy tej transakcji, trwa przygotowanie wniosku o koncentrację, a w ciągu kilkunastu tygodni powinien rozpocząć się proces tzw. prenotyfikacji wniosku w Komisji Europejskiej.
- Zakładamy, że to właśnie unijny regulator podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie - dodał prawnik.
Jego zdaniem najważniejszym wyzwaniem jest przekonanie regulatora, że struktura rynku, jaka występuje w większości krajów UE, z jednym silnym koncernem paliwowym, jest dopuszczalna także w Polsce.
- Po uzyskaniu zgody na koncentrację rozpoczną się czynności korporacyjne, czyli pozagiełdowa transakcja pakietowa między Skarbem Państwa i Orlenem oraz ogłoszenie wezwania na pakiet do 66 proc. udziałów Lotosu - powiedział prof. Mataczyński.
Przypomnijmy, że PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały list intencyjny w sprawie połączenia płockiego koncernu z Grupą Lotos 27 lutego 2018 r.
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie