A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Sylwia Słupik

Sylwia Słupik

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Doktor Sylwia Słupik prowadzi badania nad realizacją zrównoważonej polityki energetycznej na poziomie europejskim i krajowym. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na zagadnieniach dotyczących energii odnawialnej, efektywności energetycznej i bezpieczeństwa energetycznego. Szczególnie interesuje się zrównoważoną konsumpcją energii, segmentacją postaw i zachowań konsumentów, ekonomią behawioralną a także inteligentnymi systemami zarządzania energią. Ponadto w swoich badaniach zajmuje się edukacją i podnoszeniem świadomości ekologicznej odbiorców energii oraz modelowaniem i kształtowaniem wzorców konsumpcji, a także budowaniem społeczeństwa obywatelskiego.

Autorka ponad 80 publikacji naukowych z zakresu polityki energetycznej, liberalizacji energetyki, zrównoważonego rozwoju rynku energetycznego, zrównoważonej konsumpcji energii oraz proekologicznych strategii przedsiębiorstw. Współpracuje z prestiżowymi ośrodkami naukowymi w Polsce i za granicą, m.in. Vrije Universiteit Brussel; University of Strathclyde, Glasgow; University College London.

Jest członkiem Polsko-Niemieckiej Sieci Naukowej na rzecz Zrównoważonego Rozwoju oraz Polskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych, a także Europejskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych (EAERE). Regularnie współpracuje ze Stowarzyszeniami Śląski Klaster Wodny oraz Śląski Klaster Ekologiczny.

Kierownik zespołu i wykonawca w innowacyjnym projekcie “Personalised ICT-tools for the Active Engagement of Consumers Towards Sustainable Energy. Eco-Bot ", realizowanym w ramach programu Unii Europejskiej Horyzont 2020 w latach 2017-2021, w międzynarodowym konsorcjum w partnerstwie z przedstawicielami ośrodków naukowych, badawczych, przedsiębiorstw energetycznych oraz stowarzyszeń konsumentów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Grecji.

W projekcie połączono nowoczesne technologie informatyczne (Natural Language Processing), Non-Intrusive Load Monitoring i wielowymiarowe modelowanie behawioralne, co pozwoliło na stworzenie inteligentnego chat-bota - wirtualnego spersonalizowanego asystenta do efektywnego zarządzania energią w przedsiębiorstwach i gospodarstwach domowych.

Wraz z zespołem projektowym autorka nowego podejścia do segmentacji konsumentów energii oraz współtwórca indywidualnych wytycznych i rekomendacji dla poszczególnych segmentów, co stanowi nowatorski wkład w wykorzystaniu narzędzi teleinformatycznych typu chat boty.

Ponadto angażuje się w sprawy lokalne współpracując z środowiskiem biznesowym i władzami regionalnymi m.in. z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Województwa Śląskiego, gdzie współtworzyła aktualizację Strategii Polityki Społecznej Województwa Śląskiego na lata 2006-2020. Stale współpracuje z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego jako Ekspert Oceny Projektów ds. energetyki w Wydziale Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a także jest Radną Dzielnicy Zarzecze Miasta Katowice.

 

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie