Blockchain inaczej
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIStefan Dziembowski
Firma: IDEAS NCBR Sp. z o.o.
Stanowisko: lider grupy roboczej
Spotkamy się w wyjątkowym miejscu – Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach! Niezwykła bryła obiektu, zielona dolina prowadząca do Spodka, niepowtarzalny klimat i energia, powierzchnia i pojemność, to właśnie tam realizowane są wielkie wydarzenia.
Sprawdzona, ukształtowana przez kilkunastoletnie doświadczenie formuła organizacyjna Europejskiego Kongresu Gospodarczego to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem znamienitych gości.
25 kwietnia 2022 • Katowice,
Międzynarodowe Centrum Kongresowe
26-27 kwietnia 2022 • Katowice,
Uniwersytet Śląski, Wydział Humanistyczny
Europejskie Forum Młodych Liderów zapewni uczestnikom z Polski, innych krajów Unii Europejskiej, Bałkanów Zachodnich, Europy Wschodniej i Kaukazu, przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami, nawiązywania kontaktów oraz dyskusji o ważnych dla młodych ludzi w całej Europie tematach.
Firma: IDEAS NCBR Sp. z o.o.
Stanowisko: lider grupy roboczej
Jest profesorem na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. W IDEAS NCBR pełni funkcję lidera grupy roboczej dedykowanej cyfrowym walutom i inteligentnym kontraktom. Jego zainteresowania naukowe dotyczą teoretycznej i stosowanej kryptografii, w szczególności zagadnień związanych z atakami fizycznymi na urządzenia kryptograficzne, oraz technologią blockchain. Otrzymał tytuł magistra informatyki w 1996 roku na Uniwersytecie Warszawskim, doktorat z informatyki w roku 2001 na Uniwersytecie w Aarhus (Dania) i habilitację z nauk matematycznych w roku 2012 na Uniwersytecie Warszawskim. Odbył staże postdoktorskie na ETH w Zurychu, w CNR w Pizie i na Uniwersytecie Rzymskim La Sapienza, gdzie został adiunktem w roku 2008. W 2010 r. przeniósł się na Uniwersytet Warszawski, gdzie prowadzi Laboratorium Kryptografii i Blockchaina.
Stefan Dziembowski otrzymał dwa granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych: „ERC Starting Grant” (konkurs z 2007 roku) oraz ERC Advanced Grant (w 2019 roku), dwa granty Fundacji na rzecz Nauki Polskiej: „FNP Welcome” oraz „FNP Team”, dwa granty „NCN Opus” z Narodowego Centrum Nauki, grant Marie-Curie na staż postdoktorski oraz stypendium „Start” z Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Jest też laureatem Polsko-Niemieckiej Nagrody „Copernicus” (w roku 2020, razem z prof. Sebastianem Faustem) oraz nagrody im. prof. Kazimierza Bartla (w 2016 roku). Jest też członkiem Rady Narodowego Centrum Nauki.
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie