Przemysł kosmiczny
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIPiotr Orleański
Kierownik Laboratorium Satelitarnych Aplikacji Układów FPGA, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk
Spotkamy się w wyjątkowym miejscu – Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach! Niezwykła bryła obiektu, zielona dolina prowadząca do Spodka, niepowtarzalny klimat i energia, powierzchnia i pojemność, to właśnie tam realizowane są wielkie wydarzenia.
Sprawdzona, ukształtowana przez kilkunastoletnie doświadczenie formuła organizacyjna Europejskiego Kongresu Gospodarczego to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem znamienitych gości.
25 kwietnia 2022 • Katowice,
Międzynarodowe Centrum Kongresowe
26-27 kwietnia 2022 • Katowice,
Uniwersytet Śląski, Wydział Humanistyczny
Europejskie Forum Młodych Liderów zapewni uczestnikom z Polski, innych krajów Unii Europejskiej, Bałkanów Zachodnich, Europy Wschodniej i Kaukazu, przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami, nawiązywania kontaktów oraz dyskusji o ważnych dla młodych ludzi w całej Europie tematach.
Kierownik Laboratorium Satelitarnych Aplikacji Układów FPGA, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk
Dr hab. inż. Piotr Orleański, elektronik, profesor w Centrum Badań Kosmicznych PAN. W ciągu ponad 40 lat pracy zdobył olbrzymie doświadczenie związane z budową satelitarnych instrumentów naukowych. Brał udział w ponad dwudziestu projektach satelitarnych, w tym tak znaczących dla polskiej astronomii międzynarodowych misjach jak: Integral (obserwacje w zakresie promieniowania gamma), Herschel (obserwacje w zakresie b. dalekiej podczerwieni), BRITE (obserwacje w zakresie promieniowania widzialnego) czy Solar Orbiter (bliskie obserwacje Słońca w zakresie promieniowania rentgenowskiego). Aktualnie sześć obiektów jego autorstwa lub współautorstwa pracuje w kosmosie na orbitach Ziemi oraz na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, dwa na orbicie Marsa, następny jest w drodze do Merkurego i kolejny zmierza w kierunku Słońca.
Piotr Orleański jest członkiem Rady Polskiej Agencji Kosmicznej i Prezydium Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie