Prezentacje finalistów konkursu Start-up Challenge
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIMarcin Kraska
Firma: Sieć Badawcza Łukasiewicz
Stanowisko: wiceprezes ds. badań i rozwoju
Spotkamy się w wyjątkowym miejscu – Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach! Niezwykła bryła obiektu, zielona dolina prowadząca do Spodka, niepowtarzalny klimat i energia, powierzchnia i pojemność, to właśnie tam realizowane są wielkie wydarzenia.
Sprawdzona, ukształtowana przez kilkunastoletnie doświadczenie formuła organizacyjna Europejskiego Kongresu Gospodarczego to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem znamienitych gości.
25 kwietnia 2022 • Katowice,
Międzynarodowe Centrum Kongresowe
26-27 kwietnia 2022 • Katowice,
Uniwersytet Śląski, Wydział Humanistyczny
Europejskie Forum Młodych Liderów zapewni uczestnikom z Polski, innych krajów Unii Europejskiej, Bałkanów Zachodnich, Europy Wschodniej i Kaukazu, przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami, nawiązywania kontaktów oraz dyskusji o ważnych dla młodych ludzi w całej Europie tematach.
Firma: Sieć Badawcza Łukasiewicz
Stanowisko: wiceprezes ds. badań i rozwoju
Menadżer i naukowiec z ponad 14 letnim doświadczeniem w zarządzaniu, w tym jednostkami badawczo- rozwojowymi.
Od 1 kwietnia 2019 wiceprezes ds. badań i rozwoju w Sieci Badawczej Łukasiewicz, trzeciej co do wielkości zatrudnienia sieciowej organizacji badawczej w Europie, zrzeszającej 26 instytutów badawczych i dostarczającej kompleksowe rozwiązania dla biznesu. Poprzednio dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania, w którym pełnił także funkcję Kierownika Centrum Elektronicznej Gospodarki. Związany również z rynkiem bankowym w obszarze zarządzania ryzykiem kredytowym.
Ekspert w zakresie badań, rozwoju i zarządzania krajowymi i międzynarodowymi projektami w obszarze cyfrowej gospodarki. Od wielu lat zaangażowany w prace nad rozwojem e-administracji w Polsce i w Unii Europejskiej. Lider prac nad pilotażową wersją Pojedynczego Punktu Kontaktowego w Polsce (biznes.gov.pl) i transgranicznymi cyfrowymi usługami publicznymi w ramach projektów unijnych Large Scale Pilot. Współtworzył propozycje uproszczeń prawa i optymalizacji procesów znoszących bariery cyfryzacji usług publicznych. Lider biznesowy strumienia Cyfrowe Usługi Publiczne i Portal Rzeczpospolitej Polski w ramach Programu „Od papierowej do cyfrowej Polski”.
Doktor nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Autor ponad 50 publikacji obejmujących artykuły, opracowania i książki z obszaru cyfrowej gospodarki i bankowości. Współautor studiów wykonalności oraz analiz finansowych. Stażysta Uniwersytetu w Bordeaux oraz Uniwersytetu w Genewie. Od maja 2021 r. członek Zespołu Doradczego Business & Science Poland.
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie