Polsko-niemieckie relacje gospodarcze
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIJustyna Bokajło
badaczka, analityczka, wykładowca, Instytut Studiów Międzynarodowych, Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Wrocławski
Spotkamy się w wyjątkowym miejscu – Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach! Niezwykła bryła obiektu, zielona dolina prowadząca do Spodka, niepowtarzalny klimat i energia, powierzchnia i pojemność, to właśnie tam realizowane są wielkie wydarzenia.
Sprawdzona, ukształtowana przez kilkunastoletnie doświadczenie formuła organizacyjna Europejskiego Kongresu Gospodarczego to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem znamienitych gości.
25 kwietnia 2022 • Katowice,
Międzynarodowe Centrum Kongresowe
26-27 kwietnia 2022 • Katowice,
Uniwersytet Śląski, Wydział Humanistyczny
Europejskie Forum Młodych Liderów zapewni uczestnikom z Polski, innych krajów Unii Europejskiej, Bałkanów Zachodnich, Europy Wschodniej i Kaukazu, przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami, nawiązywania kontaktów oraz dyskusji o ważnych dla młodych ludzi w całej Europie tematach.
badaczka, analityczka, wykładowca, Instytut Studiów Międzynarodowych, Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Wrocławski
Ekonomistka, dr nauk politycznych z wieloletnim, praktycznym doświadczeniem w środowisku akademicko- biznesowym oraz eksperckim w mediach polskich i niemieckich.
Specjalizuje się w zakresie: międzynarodowej polityki ekonomicznej z uwzględnieniem ekonomiki kryzysów i bezpieczeństwa gospodarczo- finansowego i motywacjami decyzji polityczno- ekonomicznych; stosunków międzynarodowych z uwzględnieniem UE i strefy euro; transformacją i bezpieczeństwem energetycznym, a przede wszystkim relacjami polsko- niemieckimi, rolą Niemiec w relacjach międzynarodowych, ordoliberalizmem i Społeczną Gospodarką Rynkową
Ekspertka Polskiej Komisji Akredytacyjnej, wykładowczyni i badaczka na Uniwersytecie Wrocławskim i Uczelni Łazarskiego w Warszawie gdzie w 2019r pełniła funkcję pełnomocnika dziekana ds. rozwoju współpracy międzynarodowej. Staże eksperckie odbyła m.in. w ambasadzie polskiej w Londynie i Centrum Fraunhofera MOEZ w Lipsku.
Visiting profesor na wielu uczelniach zagranicznych m.in. w Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Australii. Jest stypendystką DAAD, Fundacji Konrada Adenauera i Komisji Europejskiej.
Wielokrotnie nagradzana za działalność badawczą, ekspercką i dydaktyczną przez Fundację Aleksandra von Humboldta, FOR Balcerowicza Rektora UWr, MNiSW.
W aktywności biznesowej zajmuje się wdrażaniem neuronauki do procesów coachingowych.
Jest autorką publikacji naukowo- eksperckich, członkinią zespołów redakcyjnych i rad naukowych wielu czasopism międzynarodowych i stałą prelegentka na kongresach i konferencjach międzynarodowych.
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie