Wodór – paliwo przyszłości
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIBogusława Drelich-Skulska
Firma: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Stanowisko: prorektor ds. akredytacji i współpracy międzynarodowej
Spotkamy się w wyjątkowym miejscu – Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach! Niezwykła bryła obiektu, zielona dolina prowadząca do Spodka, niepowtarzalny klimat i energia, powierzchnia i pojemność, to właśnie tam realizowane są wielkie wydarzenia.
Sprawdzona, ukształtowana przez kilkunastoletnie doświadczenie formuła organizacyjna Europejskiego Kongresu Gospodarczego to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem znamienitych gości.
25 kwietnia 2022 • Katowice,
Międzynarodowe Centrum Kongresowe
26-27 kwietnia 2022 • Katowice,
Uniwersytet Śląski, Wydział Humanistyczny
Europejskie Forum Młodych Liderów zapewni uczestnikom z Polski, innych krajów Unii Europejskiej, Bałkanów Zachodnich, Europy Wschodniej i Kaukazu, przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami, nawiązywania kontaktów oraz dyskusji o ważnych dla młodych ludzi w całej Europie tematach.
Firma: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Stanowisko: prorektor ds. akredytacji i współpracy międzynarodowej
Ukończyła studia na Wydziale Gospodarki Narodowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (wówczas Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu) w 1986 roku. Doktorat uzyskała w 1992 r. na podstawie rozprawy pt. Proeksportowa strategia rozwoju Korei Południowej, stopień doktora habilitowanego w 2002 r. na podstawie oceny ogólnego dorobku naukowego i przedstawionej rozprawy habilitacyjnej pt. Ewolucja zagranicznej polityki ekonomicznej Japonii u progu XXI wieku. W 2012 roku ukazała się monografia pt. Regionalizm ekonomiczny Azji Wschodniej. Jedno spojrzenie – różne wymiary (wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu), na podstawie której nadano jej tytuł profesora nauk ekonomicznych.
Zainteresowania naukowe profesor Bogusławy Drelich-Skulskiej obejmują międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz ekonomię rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień polityki gospodarczej w wybranych krajach Azji Wschodniej. Przedmiotem jej badań naukowych jest również kształtowanie się regionalizmu ekonomicznego w Azji Wschodniej na płaszczyźnie makroekonomicznej i mikroekonomicznej w XXI wieku oraz rozwój regionalny Unii Europejskiej na przykładzie Dolnego Śląska.
Profesor Bogusława Drelich-Skulska, głównie jako kierownik zespołów, uczestniczyła w projektach finansowanych w ramach programu Jean Monnet Programme, ze środków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowego Centrum Nauki. Jest autorem i redaktorem naukowym 8 książek oraz ponad 100 artykułów naukowych poświęconych procesom gospodarczym i politycznym w Azji. Jest pomysłodawcą oraz organizatorem cyklu międzynarodowych konferencji naukowych „Azja-Pacyfik”. Od 2007 roku wydarzenia te stanowią platformę międzynarodowej debaty na temat problemów gospodarczych, politycznych i społecznych w tym regionie. Prowadziła wykłady na wielu zagranicznych uczelniach na świecie, m.in. w Szwajcarii, Japonii, Australii, Estonii, Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych. Profesor Bogusława Drelich-Skulska wypromowała 14 doktorów, a pod jej opieką naukową pracuje obecnie trzech doktorantów.
Publikacje: https://scholar.google.pl/citations?user=Nf9H_V0AAAAJ&hl=pl
Funkcje pełnione na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu:
· Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej (2022-2024)
· Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą (2020-2021)
· Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą (2016-2019)
· Kierownik Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Wydziale Ekonomii i Finansów
· Dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu (2012-2016)
· Prodziekan ds. dydaktyki i studiów stacjonarnych na Wydziale Nauk Ekonomicznych (2005-2012)
Funkcje środowiskowe jako członkini stowarzyszeń krajowych i międzynarodowych:
· Rady Powierniczej IHI Zittau (2021-2024)
· Europejskiego Stowarzyszenia Studiów Azji Południowo-Wschodniej (EUROSEAS)
· Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych (PTSM)
· Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (PTE)
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie