Program tegorocznego Kongresu obejmuje kluczowe zagadnienia dotyczące zjawisk, które
w najbliższej przyszłości będą zmieniać gospodarczą i społeczno-gospodarczą rzeczywistość, jak mobilizacja społeczeństw obywatelskich w celu przeciwstawieniu się zagrożeniom, rola młodych ludzi w kształtowaniu bezpiecznej Europy, narzędzia cyfrowe we włączaniu społecznym czy wojna w Europie jako czynnik kształtujący postawy młodych Europejczyków. Przypomnimy także o 35-leciu Erasmusa, podając przykłady zrealizowanych projektów.
W ramach ścieżek tematycznych podczas EFML w programie przewidziane są sesje poświęcone rezultatom projektów Erasmus+ Młodzież i Europejskiego Korpusu Solidarności, a także działalności Centrów Zasobów SALTO i Eurodesk Polska. Zaplanowano także dyskusje i rozmowy na temat takich zagadnień, jak m.in. Technologie i krytyczne myślenie, Moje dane, moja wolność, Miasta przyszłości, Europa równych szans, Życie w duchu demokracji, Zielona transformacja – dialog i zaangażowanie.
Przygotowane zostały również strefy dla młodych liderów: STREFA DIALOGU, w którym postaramy się odpowiedzieć na zagadnienia związane z zagrożeniami współczesnego świata, zaangażowaniem społecznym i komunikacją w trakcie konfliktów oraz biznesem i gospodarką.
Będą to intensywne trzy dni, podczas których poruszone zostaną najbardziej aktualne tematy w gronie ekspertów, zagranicznych gości oraz młodych aktywistów, którym oddamy głos.
Rejestracja dla uczestników rozpocznie się w marcu.