AI towarzyszyła uczestnikom Kongresu podczas debat, ale była też tematem ich rozmów

Rozwój technologii opartych na sztucznej inteligencji - to nowe możliwości, ale też ogromne zagrożenia. Od braku kompetencji i wiedzy, po moralne i prawne wyzwania związane ze stosowaniem AI. Dyskusji na ten temat nie mogło zabraknąć podczas tegorocznej edycji EEC.

Sztuczna inteligencja to dziś jeden z najgłośniejszych tematów. Nie mogło być inaczej podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. AI towarzyszyła uczestnikom Kongresu podczas debat, ale była też tematem ich rozmów.

- Mamy fantastyczne zastosowania sztucznej inteligencji, zwłaszcza w medycynie. Potencjał jej możliwości jest kolosalny, trudno nam nawet dzisiaj wyobrazić sobie granice. Mieliśmy analizy wyników medycznych, żaden lekarz nie jest w stanie w tym tempie przeanalizować wyników, żeby wybrać dobre rozwiązanie - mówił Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska.

Jednak każda technologia potrzebuje czasu, by w pełni można było wykorzystać jej potencjał - podkreślali uczestnicy panelu "AI w Polsce: nauka, gospodarka, wsparcie", który odbył się w ostatnim dniu Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Jego uczestnicy mówili też m.in. o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą rozwój sztucznej inteligencji.   

- Występuje rażąca dysproporcja między rozwojem sztucznej inteligencji, który znacząco przyspieszył, a naszą zdolnością kontrolowania i adaptowania jej do ludzkich potrzeb - mówił Andrzej Zybertowicz, doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie