Jedna z debat tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Rozwój sztucznej inteligencji, ukraiński biznes w Polsce, przyszłość węgla, hutnictwo, rynek mieszkaniowy, branża hazardowa w gospodarce – to tylko początek listy tematów, które będą poruszane 26 kwietnia podczas trzeciego dnia XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

  • Trzeci, ostatni dzień tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach zapowiada się tak samo ciekawie, jak poprzednie.
  • Odbędzie się wówczas niemal 40 paneli dyskusyjnych, w większości poświęconych tematyce gospodarczej, z udziałem przedstawicieli rządu, biznesu, środowiska naukowego i samorządowego.
  • Tego dnia także, z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, ogłoszona ma zostać duża inwestycja Microsoftu w Polsce.

Trzeciego dnia uczestnicy Europejskiego Kongresu Gospodarczego będą pomogli wysłuchać takich debat jak „Czas na węgiel?”, „Gospodarka odpadami. Spalarnie odpadów – tak czy nie” i „Zielone technologie w budownictwie”.

Tylko w tej pierwszej debacie będziemy mieć takich panelistów, jak m.in. Marek Wesoły, wiceminister aktywów państwowych, Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej (PGG), Sebastian Bartos, wiceprezes JSW, Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki oraz Kasjan Wyligała, prezes Lubelskiego Węgla Bogdanka.

Od rynku mieszkaniowego po sztuczną inteligencję w Polsce

Na pierwszą turę paneli składać się będą też takie debaty jak „Rynek mieszkaniowy”, „Branża hazardowa w gospodarce” i „Motoryzacja bez spalin”. W pierwszej z tych sesji wystąpią m.in. Wojciech Caruk, prezes PFR Nieruchomości, Małgorzata Nowodworska, członek zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich i Michał Sapota, prezes firmy deweloperskiej HREIT. W pozostałych debatach, wśród panelistów, też znalazło się wiele znaczących osób z różnych dziedzin i branż.

Trzeciego dnia kongresu zostanie poruszonych także wiele innych ciekawych tematów, bo kolejne debaty będą poświęcone m.in. hutnictwu, regulacjom w międzynarodowym handlu i ekspansji, sztucznej inteligencji w Polsce, ukraińskiemu biznesowi w Polsce, klastrom energii i spółdzielniom energetycznym oraz przemysłowi.

26 kwietnia zaplanowany jest też cały blok paneli dyskusyjnych związanych z gospodarką komunalną. Będą to np. sesje „Samorządy wobec kryzysu energetycznego”, „Wodociągi i kanalizacja” i „Partnerstwo publiczno-prywatne”.

Podczas kongresu Microsoft ogłosi – przy udziale premiera Morawieckiego – dużą inwestycję w Polsce

O godz. 10.00 na Europejskim Kongresie Gospodarczym ma pojawić się premier Mateusz Morawiecki, by wziąć udział w ogłoszeniu dużej inwestycji Microsoftu w Polsce.

XV Europejski Kongres Gospodarczy odbywa się w dniach 24-26 kwietnia w Katowicach. W jego programie jest aż 170 debat i paneli dyskusyjnych. Na udział w nim zarejestrowało się ponad 11 tys. uczestników stacjonarnych i ponad 600 przedstawicieli mediów.

Podczas trzech dni merytorycznych debat korespondujących z tym, co najbardziej aktualne, poruszane są kluczowe tematy związane z gospodarką, w społecznym i geopolitycznym kontekście.

Geopolityka i sytuacja Europy w cieniu wojny, przyszłość Ukrainy, kwestie klimatyczne, transformacja energetyki i cyfryzacja to główne zagadnienia, wokół których koncentruje się tegoroczna edycja kongresu.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie