Strategia transportowa dla Polski
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIJana Pieriegud
Firma: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Stanowisko: Instytut Infrastruktury, Transportu i Mobilności, Kolegium Zarządzania i Finansów
Spotkamy się w wyjątkowym miejscu – Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach! Niezwykła bryła obiektu, zielona dolina prowadząca do Spodka, niepowtarzalny klimat i energia, powierzchnia i pojemność, to właśnie tam realizowane są wielkie wydarzenia.
Sprawdzona, ukształtowana przez kilkunastoletnie doświadczenie formuła organizacyjna Europejskiego Kongresu Gospodarczego to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem znamienitych gości.
Firma: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Stanowisko: Instytut Infrastruktury, Transportu i Mobilności, Kolegium Zarządzania i Finansów
Firma: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Stanowisko: profesor w Instytucie Infrastruktury, Transportu i Mobilności
Jest inżynierem i ekonomistą transportu z dwudziestoletnim doświadczeniem działalności w sektorze B+R, przygotowaniu analiz rynkowych oraz doradztwie strategicznym dla biznesu i administracji publicznej.
Doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor w Katedrze Badań nad Infrastrukturą i Mobilnością w Instytucie Infrastruktury, Transportu i Mobilności Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Jest niezależną ekspertką w obszarze transportu, infrastruktury, logistyki, mobilności i cyfryzacji. Pracuje na rzecz kilku instytucji i agencji wykonawczych ds. innowacji i badań w Polsce i za granicą: NCBR, NCN, Austrian Research Promotion Agency (FFG), a także European Research Executive Agency (REA) i Climate, Infrastructure and Environment Executive Agency (CINEA) przy Komisji Europejskiej.
Uczestniczyła w charakterze eksperta i doradcy zewnętrznego w opracowaniu ekspertyz dla NCBR, CUPT, UTK, Ministerstwa Klimatu, Ministerstwa Cyfryzacji, DG Regio.
Założycielka własnej firmy Jana Pieriegud Wiedza i Pasja. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się w publikacjach, wystąpieniach i podczas autorskich warsztatów. Jest autorką i współautorką ponad 160 publikacji, współredaktorką serii monografii poświęconych przyszłości sektorów infrastrukturalnych. Opublikowała szereg raportów dotyczących potencjału rozwoju transportu kolejowego i intermodalnego w Polsce, a także cyfrowej transformacji kolei.
Od 2012 r. działa w kapitule konkursu „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji” (wydawnictwo Eurologistics). Od 2015 r. jest członkinią Komitetu Naukowego EU-Rail (dawniej Shift2Rail) – europejskiego programu badań i innowacji dla transportu kolejowego oraz Rady Naukowej Fundacji Pro Kolej, a od 2019 r. kapituły konkursu UIC Digital Platform Award.
Nieustannie poszerza swoją wiedzę oraz dzieli się nią z innymi. Pasjonatka rozwoju osobistego, książek, podróży dalekich i bliskich, natury, freedivingu i fotografii.
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie