Nowa Polityka Przemysłowa
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIArkadiusz Mężyk
rektor, Politechnika Śląska w Gliwicach, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich
Spotkamy się w wyjątkowym miejscu – Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach! Niezwykła bryła obiektu, zielona dolina prowadząca do Spodka, niepowtarzalny klimat i energia, powierzchnia i pojemność, to właśnie tam realizowane są wielkie wydarzenia.
Sprawdzona, ukształtowana przez kilkunastoletnie doświadczenie formuła organizacyjna Europejskiego Kongresu Gospodarczego to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem znamienitych gości.
rektor, Politechnika Śląska w Gliwicach, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich
Prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk
Rektor Politechniki Śląskiej w kadencji 2016-2020 oraz 2020-2024, dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego w latach 2012-2016. Politechnika Śląska pod kierunkiem prof. Arkadiusza Mężyka uzyskała status laureata konkursu „Inicjatywa Doskonałości – Uczenia Badawcza”. W 2019 roku wybrany zastępcą Przewodniczącego Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. W latach 2020-2022 pełnił funkcję przewodniczącego Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich (RKRUA). W kadencji 2020-2024 – przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).
Członek wielu rad naukowych, m.in. Instytutu Materiałów Polimerowych i Węglowych w Zabrzu, ITG KOMAG, Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN. W latach 2009-2011 pełnił funkcję dyrektora ds. technicznych (później ds. rozwoju) OBRUM sp. z o.o. W 2018 roku został wybrany na wiceprezesa Polskiego Forum Akademicko-Gospodarczego, a od 2020 roku jest przewodniczącym Komitetu Budowy Maszyn PAN. Także od 2020 r. jest członkiem Śląskiego Forum Ekspertów, a od 2021 – Akademii Inżynierskiej w Polsce.
W swojej działalności kładzie nacisk na rozwój współpracy świata nauki z przemysłem. Stąd m.in. jego zaangażowanie w powołanie Śląskiego Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0 oraz utworzenie Polsko-Niemieckiego Centrum Hybrydowych Konstrukcji Lekkich.
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie