Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju, Piotr Woźny, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. programu Czyste Powietrze i prezes NFOŚiGW, Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i pełnomocnik rządu do spraw odnawialnych źródeł energii oraz Janusz Kowalski, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych i pełnomocnik rządu do spraw reformy nadzoru właścicielskiego nad spółkami skarbu państwa - będą gośćmi EEC Trends, nowego wydarzenia na polskiej scenie gospodarczych debat, pod merytorycznym patronatem WNP.PL. Istotne idee, tendencje, modele działań i technologie nasi goście z rządu wskażą wspólnie z przedsiębiorcami, ekspertami, przedstawicielami nauki.
Konferencja odbędzie się 25 lutego w Warszawie. Obejmie osiem zróżnicowanych tematycznie i formalnie sesji, który zgromadzi ponad 700 gości z kraju i zagranicy.
Wśród setki prelegentów nie zabraknie przedstawicieli biznesu i świata nauki oraz przedstawiciele świata polityki i administracji państwowej, z minister rozwoju Jadwigą Emilewicz na czele.
W ramach sesji tematycznych setka prelegentów będzie dyskutowała o trendach mających obecnie i w najbliższej przyszłości największy wpływ na rozwój gospodarki Polski i Unii Europejskiej.
Poznamy nie tylko zdanie i opinie prezesów największych spółek, których działania wpływają na rozwój rynku czy analityków. Ważnym atutem dyskusji będzie udział w nich przedstawicieli rządu, którzy przedstawią plany i zamierzenia rządu w kwestiach reakcji na najważniejsze ekonomiczne trendy - zapowiadane spowolnienie gospodarcze, rosnącą rolę cyfryzacji i technologii, zjawiska mieszczące się w nurcie równoważonego rozwoju i transformacji sektora energii.
Sesja inaugurująca EEC Trends obejmie oprócz tych tematów także wątek gospodarczych czempionów – dużych polskich firm i ich szans na konkurowanie z największymi na europejskim i światowym rynku oraz problematyka inwestycji krajowych i zagranicznych.
Kolejne tematy, które poruszone zostaną podczas EEC Trends, to m.in.: no waste i gospodarka obiegu zamkniętego, zielone technologie, zrównoważony rozwój w strategiach firm i inwestorów, świadomy konsument, chmura i biznes, technologie Cloud w gospodarce, transformacja i rozwój odnawialnych źródeł energii, offshore na Bałtyku, boom w fotowoltaice, zielone technologie w sektorze energii, kolej w Polsce 2030 i 2050, oblicza mobilności (nowe technologie, środki i modele w komunikacji, infrastruktura), warunki i impulsy ożywienia sektora inwestycji prywatnych, automatyzacja i robotyzacja produkcji oraz rynek pracy – aktualna sytuacja i prognozy.
Wagę dyskusji zwiększy udział w niej przedstawicieli rządu z resortów, które mają największy wpływ na kierunki i sposób rozwoju gospodarki. Udział w sesjach EEC Trends zapowiedzieli:
Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju także będzie uczestnikiem sesji inauguracyjnej. Podczas swojego wystąpienia przedstawi m.in. najważniejsze technologiczne warunki jakie musimy spełnić, by polska gospodarka skutecznie weszła na wyższy poziom, a także szanse, jakie stwarza przed polską gospodarką zielona transformacja.
Piotr Woźny, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. programu Czyste Powietrze, prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który będzie uczestnikiem sesji Green. W dyskusji będziemy mówili o programach wdrażania zielonych technologii oraz przestawiania gospodarki na działanie w systemie obiegu zamkniętego.
Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu, pełnomocnik rządu do spraw odnawialnych źródeł energii podczas sesji Energy będzie mówił o perspektywach rozwoju energetyki wiatrowej na Bałtyku.
Janusz Kowalski, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, pełnomocnik rządu do spraw reformy nadzoru właścicielskiego nad spółkami skarbu państwa, w czasie sesji Invest przedstawi problemy reformy polskiego prawa gospodarczego oraz regulacje mające na celu wsparcie rozwoju działalności polskich firm w kraju i za granicą.
– EEC Trends będzie ciekawym eventem od strony organizacyjnej. Chcemy pokazać alternatywę dla tradycyjnych forów i kongresów, a potem wprowadzić podobne modyfikacje w formule Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W obu wydarzeniach większy będzie udział zróżnicowanych, dynamicznych form - żywo moderowanych dyskusji z elementami interakcji, rozmów w wyselekcjonowanym gronie, polemik naświetlających temat z różnych stron czy prezentacji wykorzystujących współczesne technologie. podporządkowanym poszczególnym trendom - zaznacza Rafał Kerger, redaktor naczelny WNP.PL .
Więcej informacji na temat EEC Trends znajdziesz tutaj: www.trends.eecpoland.eu. Tam też wciąż można się zarejestrować na konferencję.
EEC Trends w Warszawie to wydarzenie poprzedzające Europejski Kongres Gospodarczy, który tradycyjnie odbędzie się w maju w Katowicach. Więcej informacji: www.eecpoland.eu