EEC 2020

W EEC Trends wezmą udział przedstawiciele świata polityki, nauki i biznesu

Nowe kierunki i najważniejsze trendy kształtujące przyszłość polskiej i europejskiej gospodarki to kluczowe tematy konferencji EEC Trends, poprzedzającej majowy Europejski Kongres Gospodarczy (EEC). Udział w debacie pod patronatem WNP.PL, która odbędzie się w formule online 17-18 lutego 2021 r., zapowiedzieli przedstawiciele rządu, ludzie biznesu i nauki.

  • Druga edycja EEC Trends odbędzie się w formule online 17-18 lutego 2021 r.
  • Treścią wydarzenia będzie debata nad głównymi trendami, które w roku 2021 staną się przedmiotem dyskusji w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
  • W EEC Trends wezmą udział przedstawiciele świata polityki, nauki i biznesu. Debata będzie dotyczyć perspektyw i kierunków rozwoju polskiej gospodarki oraz głównych trendów, które na nie wpłyną.
Konferencja EEC Trends będzie okazją do dyskusji na temat trendów, które wyznaczają kierunek zmian w polskiej i europejskiej gospodarce. Nie zabraknie również miejsca do rozmów o tym, co na co dzień nurtuje wszystkich. Będzie to okazja do podsumowania dotychczasowych gospodarczych skutków pandemii, weryfikacji przewidywań z przeszłości, a także – co może najistotniejsze – nakreśleniu postcovidowych scenariuszy.

Wśród gości wydarzenia nie zabraknie reprezentantów rządu, prezesów i menedżerów spółek oraz przedstawicieli najważniejszych instytucji sektora przemysłowego. Udział w wydarzeniu do tej pory potwierdzili m.in.:

Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Fundusz Rozwoju 

Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego

Rafał Brzoska, CEO InPost, Grupa Kapitałowa Integer.pl 

Teresa Czerwińska, wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego

Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej

Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes zarządu LPP

Joanna Maćkowiak-Pandera, prezes Forum Energii    

Jacek Misiejuk, dyrektor zarządzający Enel X 

Mirosław Proppé, prezes Fundacji WWF Polska

Artur Soboń, sekretarz stanu, pełnomocnik Rządu do Spraw Transformacji Spółek Energetycznych i Górnictwa Węglowego w Ministerstwie Aktywów Państwowych

Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad

To oczywiście tylko wybrani paneliści EEC Trends. Liczba gości, którzy wezmą dział w dyskusjach, wciąż się wydłuża.
Zarejestruj się na EEC Trends


EEC Trends kontynuuje tradycję i markę Forum Zmieniamy Polski Przemysł – do roku 2018 jednej z najważniejszych debat o perspektywach i kierunkach rozwoju polskiej gospodarki. II edycja EEC Trends to już samodzielna marka wpisująca się w szerokie i rozpisane na wiele miesięcy bieżącego roku spektrum działań związanych z Europejskim Kongresem Gospodarczym 2021.

Zaproszeni Goście, stali uczestnicy Kongresu – eksperci i naukowcy, przedsiębiorcy, inwestorzy i decydenci – wezmą udział w dyskusjach w ramach wskazanych w agendzie obszarów tematycznych.

Kluczowe dla wydarzenia "trendy" to takie grupy zjawisk, które w najbliższej przyszłości będą zmieniać gospodarczą i społeczno-gospodarczą rzeczywistość. Określenie tych dominujących tendencji, przewidywanie ich skutków, komentowanie w opiniotwórczym gronie, a w końcu konkluzje i rekomendacje – wszystko to ma szczególne znaczenie wobec niestabilnej sytuacji świata i gospodarki.

Dyskusja na EEC Trends przygotowuje grunt pod Kongres, wskazując priorytety, akcentując to, co najważniejsze. W toku tego wydarzenia wykuwa się ostateczny kształt Europejskiego Kongresu Gospodarczego.  Dzięki takiemu podejściu kształt Kongresu jest pojemny – adekwatny do różnych oczekiwań i potrzeb, aktualny i żywy. EEC Trends potwierdza, że dialog jest wpisany w DNA Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

EEC Trends jest zestawem dyskusji, rozmów, prezentacji i innych form. Przeniesienie jej do przestrzeni wirtualnej stwarza nowe możliwości – poszerza krąg odbiorców, zapewnia dostęp do treści w czasie rzeczywistym i do ich zarejestrowanej formy – po zakończeniu wydarzeń.

Zielono, cyfrowo, innowacyjnie

W edycji 2021 wyznaczone zostały następujące obszary debaty:

EEC GREEN. Zrównoważony rozwój, ochrona klimatu, cele Zielonego Ładu – w strategiach firm, w sferze technologii, w ofertach biznesowych. Innowacyjne rozwiązania dla zielonej gospodarki. Zielony zwrot i ograniczanie emisji w wybranych sektorach przemysłu gospodarki.

EEC DIGITAL. Rola przełomowych technologii w przemyśle i gospodarce. Robotyzacja i automatyzacja produkcji. Przyspieszony proces cyfryzacji gospodarki – korzyści, bariery, ryzyka. Zdalna praca, zdalne zarządzanie. Cyberzagrożenia – profilaktyka, edukacja, regulacje.

EEC INVEST. Inwestycje „z wyższej półki” i ich otoczenie: technologie, rynek pracy, koniunktura. Zaawansowana infrastruktura jako wyznacznik jakości życia. Inwestycje w ramach transformacji sektora energii. Finansowanie inwestycji w ramach nowych unijnych narzędzi.

EEC INNOVATION. Gospodarka oparta na wiedzy jako element konkurencyjności. Finansowanie innowacji. Kreatywność, elastyczność, odporność – biznesowe wyzwania czasu pandemii i odbudowy gospodarki. Innowacje wspierające bezpieczeństwo i zdrowie. Współpraca start-upów i dużych firm przemysłowych.

EEC FUTURE. Gospodarka, finanse, rynek pracy w realiach kryzysu związanego z pandemią. Bilans 2020, aktualna sytuacja, prognozy. Europa wobec wyzwań wspólnego wychodzenia z impasu i budowania nowej rzeczywistości. Globalny rynek i wymiana handlowa: dylematy niezależności i szerokiej kooperacji. Mobilność a paliwa, logistyka a handel – trendy i prognozy.

Częścią EEC Trends będzie przyznanie wyróżnień WNP Awards – tym, którzy pełnią rolę pionierów – wskazują na polskim rynku tendencje, przecierają szlak, niekiedy idą pod prąd, inicjują innowacyjne działania. Tym, bez których śmiałości rozwój nie byłby możliwy.

Zobacz - więcej informacji o EEC Trends.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie