Wkrótce preludium Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Zabrzmią lejtmotywy
Oskar Filipowicz - 24-01-2020
Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) zostanie po raz pierwszy poprzedzony wyjątkowym wydarzeniem - konferencją EEC Trends, 25 lutego w Warszawie. Celem tego spotkania jest przygotowanie solidnego gruntu pod majowy Kongres.
Już 25 lutego w Warszawie odbędzie się EEC Trends - prolog Europejskiego Kongresu Gospodarczego. To tu nabierze ostrości kształt programowy największego wydarzenia gospodarczego Europy Centralnej.
EEC Trends to odpowiedź organizatora na nowe wyzwania, reakcja na zjawiska i tendencje kształtujące dziś przyszłość polskiej, europejskiej i światowej gospodarki.
Uczestnicy EEC Trends wskażą najważniejsze trendy nadając ton majowej debacie w Katowicach.
EEC Trends - nowe wydarzenie na polskiej scenie gospodarczych eventów - zastąpi w kalendarzu cykl Zmieniamy Polski Przemysł animowany od 20 lat przez Grupę PTWP. Nowa nazwa oznacza jednak nie tylko gruntowną zmianę organizacyjnej formuły, lecz przede wszystkim bezpośrednie powiązanie EEC Trends z Europejskim Kongresem Gospodarczym (EEC), największym tego typu wydarzeniem w Europie Centralnej zaplanowanym na 18-20 maja 2020 roku.
Agenda EEC od lat tworzona jest w toku interakcji i konsultacji - w tym roku przybierać będzie ostateczny kształt w trakcie otwartej debaty. Zaproszeni na EEC Trends przedsiębiorcy, eksperci, decydenci wskażą idee, tendencje, modele działań i technologie, które będą treścią prestiżowej europejskiej debaty w maju.
EEC Trends będzie od strony organizacyjnej alternatywą tradycyjnych forów i kongresów zwiastując podobne modyfikacje w formule EEC. W obu wydarzeniach coraz większy będzie udział zróżnicowanych, dynamicznych form - żywo moderowanych dyskusji z elementami interakcji, rozmów w wyselekcjonowanym gronie, polemik naświetlających temat z różnych stron czy prezentacji wykorzystujących współczesne technologie medialne.
Sesja inaugurująca EEC Trends obejmie najważniejsze zjawiska w gospodarce - zapowiadane spowolnienie gospodarcze, rosnącą rolę cyfryzacji i technologii, zjawiska mieszczące się w nurcie równoważonego rozwoju i transformacji sektora energii. Zakres inauguracji poszerzy wątek gospodarczych czempionów - dużych polskich firm i ich szans na konkurowanie z największymi na europejskim i światowym rynku oraz problematyka inwestycji krajowych i zagranicznych. Sesja otwarcia przyniesie także odpowiedzi na nurtujące biznes pytania. Jak reagować na zmiany, kryzysy, wyzwania? Jak przygotować się na gorsze czasy? Jak minimalizować straty i ryzyka?
Na program EEC Trends złoży się kilka wydarzeń, poprzez które poprowadzą uczestników hasła-ikony przyporządkowane poszczególnym megatrendom: Green, Tech, Energy, Move, Invest oraz Work/Edu. Pod tymi znakami będą się odbywały dyskusje, prezentacje i rozmowy.
Tytułowe trendy będące przedmiotem lutowego spotkania odpowiadają głównym nurtom tematycznym EEC. Wnioski i rekomendacje EEC Trends będą materiałem, który posłuży organizatorowi do wzbogacenia i zweryfikowania powstającej od jesieni 2019 r. agendy XII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Dzięki EEC Trends majowy Kongres wejdzie na kolejny szczebel na drabinie jakości - będzie wydarzeniem celniej trafiającym w oczekiwania jak co roku zróżnicowanego grona coraz bardziej wymagających uczestników.