Rozwój sztucznej inteligencji, ukraiński biznes w Polsce, przyszłość węgla, hutnictwo, rynek mieszkaniowy, branża hazardowa w gospodarce – to tylko początek listy tematów, które będą poruszane 26 kwietnia podczas trzeciego dnia XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Trzeciego dnia uczestnicy Europejskiego Kongresu Gospodarczego będą pomogli wysłuchać takich debat jak „Czas na węgiel?”, „Gospodarka odpadami. Spalarnie odpadów – tak czy nie” i „Zielone technologie w budownictwie”.
Tylko w tej pierwszej debacie będziemy mieć takich panelistów, jak m.in. Marek Wesoły, wiceminister aktywów państwowych, Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej (PGG), Sebastian Bartos, wiceprezes JSW, Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki oraz Kasjan Wyligała, prezes Lubelskiego Węgla Bogdanka.
Na pierwszą turę paneli składać się będą też takie debaty jak „Rynek mieszkaniowy”, „Branża hazardowa w gospodarce” i „Motoryzacja bez spalin”. W pierwszej z tych sesji wystąpią m.in. Wojciech Caruk, prezes PFR Nieruchomości, Małgorzata Nowodworska, członek zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich i Michał Sapota, prezes firmy deweloperskiej HREIT. W pozostałych debatach, wśród panelistów, też znalazło się wiele znaczących osób z różnych dziedzin i branż.
Trzeciego dnia kongresu zostanie poruszonych także wiele innych ciekawych tematów, bo kolejne debaty będą poświęcone m.in. hutnictwu, regulacjom w międzynarodowym handlu i ekspansji, sztucznej inteligencji w Polsce, ukraińskiemu biznesowi w Polsce, klastrom energii i spółdzielniom energetycznym oraz przemysłowi.
26 kwietnia zaplanowany jest też cały blok paneli dyskusyjnych związanych z gospodarką komunalną. Będą to np. sesje „Samorządy wobec kryzysu energetycznego”, „Wodociągi i kanalizacja” i „Partnerstwo publiczno-prywatne”.
O godz. 10.00 na Europejskim Kongresie Gospodarczym ma pojawić się premier Mateusz Morawiecki, by wziąć udział w ogłoszeniu dużej inwestycji Microsoftu w Polsce.
XV Europejski Kongres Gospodarczy odbywa się w dniach 24-26 kwietnia w Katowicach. W jego programie jest aż 170 debat i paneli dyskusyjnych. Na udział w nim zarejestrowało się ponad 11 tys. uczestników stacjonarnych i ponad 600 przedstawicieli mediów.
Podczas trzech dni merytorycznych debat korespondujących z tym, co najbardziej aktualne, poruszane są kluczowe tematy związane z gospodarką, w społecznym i geopolitycznym kontekście.
Geopolityka i sytuacja Europy w cieniu wojny, przyszłość Ukrainy, kwestie klimatyczne, transformacja energetyki i cyfryzacja to główne zagadnienia, wokół których koncentruje się tegoroczna edycja kongresu.
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie