EEC 2020

Postęp technologiczny stale przyspiesza stawiając przemysł przed nowymi szansami, ale i wyzwaniami.

Na konferencji EEC Trends, która 25 lutego zostanie zorganizowana w Warszawie, nie zabraknie istotnych wątków poświęconych nowym technologiom. Uczestnicy wydarzenia szczególnie dużo miejsca poświęcą zastosowaniom rozwiązań chmurowych oraz automatyzacji i robotyzacji produkcji a także technologicznym perspektywom i wyzwaniom dla polskiej gospodarki.

  • EEC Trends to nowe wydarzenie na polskiej scenie gospodarczych eventów, które zastąpi cykl Zmieniamy Polski Przemysł, animowany od 20 lat przez Grupę PTWP, wydawcę m.in. portalu WNP.PL i magazynu "Nowy Przemysł".
  • W konferencji uczestniczyć będzie ponad 100 prelegentów ze świata biznesu, polityki i nauki.
  • Lista gości EEC Trends jest coraz dłuższa. Trwa właśnie rejestracja uczestników wydarzenia.
Zagadnieniom technologicznym na EEC Trends będą poświęcone dwie sesje znajdujące się pod wspólnym mianownikiem TECH. Prócz tego tematyka ta zajmie również sporo miejsca w sesji inauguracyjnej wydarzenia. Jej uczestnicy poszukują odpowiedzi na pytanie, czy polska gospodarka będzie w stanie szybko osiągać wyższe poziomy cyfryzacji, technologii, innowacyjności, kreatywności i biznesowego wykorzystania wiedzy. Spróbują tez ustalić, na ile polskie firmy w praktyce wdrażają rozwiązania z zakresu przemysłu 4.0.

Udział w sesji inauguracyjnej wezmą między innymi: Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz oraz Radosław Cieślak, industry executive director w firmie Autodesk.

Czytaj także: Wyzwania stojące przed energetyką na EEC Trends w Warszawie

Tematykę nowych technologii spina cloud computing. Zastosowania chmurowe są dziś nieodłącznym towarzyszem wielu innych technologii oraz niezbędnym elementem wdrażania w praktyce rozwiązań z dziedziny przemysłu 4.0.

Wartość usług chmurowych cały czas rośnie, stanowiąc jeden z najszybciej rozwijających się dziś obszarów gospodarki. Amerykańska firma analityczno-badawcza Gartner prognozuje, że światowy rynek usług chmurowych zwiększy się o 17 proc. w 2020 roku i osiągnie wartość 266,4 mld dolarów, w porównaniu z 227,8 mld dolarów rok wcześniej.

Czytaj również: Chmura obliczeniowa demokratyzuje innowacje

Cały świat biznesu czujnie śledzi coraz bardziej przebojowe nowinki technologiczne. Niektóre branże odważnie wchodzą na drogę digitalizacji, inne są ostrożnie. Zawsze jednak wdrażanie rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji, internecie rzeczy czy nowoczesnych aplikacjach biznesowych ma fundament w postaci platform chmurowych.

Według przedstawicieli branży i analityków obecny wzrost wartości rynku chmury publicznej to dopiero początek. W 2022 roku wzrost segmentu usług chmurowych ma być już niemal trzykrotnie większy niż wzrost ogólnych usług informatycznych.  Sam rynek ma być już wart 354,6 mld dolarów wobec 227,8 w 2019 roku.

Na gruncie polskim duże nadzieje wiązane są z powstałym w 2019 roku Operatorem Chmury Krajowej. To inicjatywa Polskiego Funduszu Rozwoju oraz banku PKO BP, która ma wspierać polskie firmy we wdrażaniu i wykorzystywaniu potencjału, jaki oferują zaawansowane technologie chmury obliczeniowej w biznesie.

Na EEC Trends Operatora Chmury Krajowej będzie reprezentował dyrektor zarządzający Marcin Karczmarczyk. Nie zabraknie też przedstawicieli przedsiębiorstw, które od lat zapewniają rozwiązania technologiczne dla chmury. Na EEC Trends pojawią się m.in. Wojciech Wolny, prezes Grupy Euvic, wspierające wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwach czy wspomniany już Radosław Cieślak z Autodesku.

Od strony eksperckiej o teraźniejszości przyszłości rozwiązań chmurowych opowie natomiast związany z Uniwersytetem Oksfordzkim Krzysztof Szubert, prezes zarządu, NCBR Investment Fund ASI, członek rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz były sekretarz stanu i pełnomocnik rządu ds. jednolitego rynku cyfrowego. Udział w dyskusjach zapowiedziało tez Ministerstwo Cyfryzacji.

Innym istotnym elementem będą prezentacje i dyskusje poświęcone robotyzacji i automatyzacji przemysłu, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznych wdrożeń.

Robotyzacja i automatyzacja stanowią istotne składniki cyfryzacji przemysłu, która na naszych oczach robi szybkie postępy. Nowe technologie pozwalają zwiększać efektywność produkcji na niespotykana dotąd skalę. Kolejne lata mogą przynieść tylko przyspieszenie procesu, skoro wszystko wskazuje na to, że postęp technologiczny nigdy nie będzie już tak wolny, jak obecnie. Innymi słowy będzie tylko przybierał na tempie.

Bez implementowania coraz bardziej zaawansowanych technologii cyfrowych przedsiębiorcom będzie trudno sprostać konkurencji, która robi się coraz bardziej globalna. Jak jednak to robić w praktyce? Na które rozwiązania należy zwracać uwagę w pierwszej kolejności? Czego można się spodziewać w najbliższych latach? Na te oraz inne pytania poszukują odpowiedzi właśnie goście EEC Trends

Konferencja EEC Trends zostanie zorganizowana 25 lutego 2020 roku w warszawskim hotelu Sheraton. Wydarzenie będzie zestawem zróżnicowanych, dynamicznych form - dyskusji, spotkań, rozmów i prezentacji - podporządkowanym poszczególnym trendom. Chętni do uczestnictwa mogą się rejestrować na stronie internetowej wydarzenia.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie