EEC 2020

Międzynarodowe Centrum Kongresowe pod koniec kwietnia stanie się znowu miejscem najważniejszych gospodarczych debat w Europie

Można się już rejestrować na XIV Europejski Kongres Gospodarczy, który odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia 2022 r w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Wiodącym tematem (chociaż oczywiście nie jedynym)  będą scenariusze rozwoju sytuacji gospodarczej, będące pokłosiem agresji Rosji na Ukrainę.

  • W dniach 25-27 kwietnia 2022 r odbędzie się 14. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego, największej imprezy biznesowej w tej części Europy.
  • W tym roku - oprócz "stałych" tematów kongresowych debat takich jak: transformacja energetyczna, cyfryzacja, innowacje i współpraca nauki z biznesem jednym z dominujących wątków będzie agresja Rosji na Ukrainę i jej skutki dla polskiej i europejskiej gospodarki.
  • Możne się już zarejestrować do udziału w imprezie. Zarejestruj się tutaj. 

Czternasta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego, największej cyklicznej imprezy biznesowej w tej części Europy, odbywa się w cieniu agresji Rosji na Ukrainę. Naturalne jest więc, że ten wątek będzie jednym z dominujących podczas kongresowych dyskusji (chociaż nie jedynym).
Agenda 14. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego przeszła gruntowną zmianę, pojawiły się w niej nowe sesje poruszające najbardziej aktualne zagadnienia związane z sytuacją w Ukrainie. Program obejmuje blisko 150 debat, prezentacji i wystąpień, które rozwijają pięć głównych nurtów tematycznych: wojna w Europie, plan dla Ukrainy; zielona transformacja i odbudowa gospodarki; globalny handel i geopolityka; digitalizacja; nauka i kompetencje w zmieniającym się świecie.

– Podjęliśmy decyzję o aktualizacji tegorocznego programu, dopasowując go do bezprecedensowego wyzwania, wobec którego stanęła Europa. Kwietniowy Kongres będzie okazją do omówienia kluczowych problemów związanych z sytuacją w Ukrainie, a wnioski z dyskusji mogą stać się fundamentem tworzenia planów na najbliższą przyszłość i tych długoterminowych – zapowiada Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.


Debatujący poszukają odpowiedzi na pytania m.in. o to, jak racjonalnie i efektywnie wspierać Ukrainę, zadbać o bezpieczeństwo energetyczne Europy, w jaki sposób postępujące uniezależnianie się Europy od importu paliw kopalnych z Rosji może wpłynąć na realizację celów zielonej transformacji sektora energii i całej gospodarki oraz jak zminimalizować negatywne skutki wojny dla europejskiej gospodarki.

– Zachęcamy wszystkich przedsiębiorców, w tym firmy w różny sposób związane z Ukrainą, inwestorów, eksporterów, a także młody polski biznes, organizacje gospodarcze, samorządy i ekspertów, by podzielili się z nami pomysłami, jak skutecznie pomóc Ukrainie – dodaje.

Aktualna sytuacja w Ukrainie niesie szeroko idące skutki dla polskiej i europejskiej gospodarki. W programie Kongresu nie zbraknie analizy tego, jaki wpływ obecne wydarzenia będą miały na sektory związane z energetyką, logistyką, handlem międzynarodowym, bezpieczeństwem i digitalizacją.

Europejski Kongres Gospodarczy zawsze był miejscem debat o najważniejszych problemach. W tym roku dominującym wątkiem będą skutki agresji Rosji na Ukrainę.

Zaproszeni do udziału w debatach eksperci i praktycy będą szukać odpowiedzi na pytania: czy izolacja Rosji – dostawcy surowców – może być bodźcem do działań zmieniających sektor energii, jak wojna w Ukrainie, jako nowy czynnik geopolityczny, wpłynie na przerwane łańcuchy dostaw oraz w jaki sposób podnieść odporność biznesu na perturbacje wywołane pandemią i wojną. Eksperci omówią także wpływ konfliktu na Wschodzie na stabilność finansów, otoczenie rynku kapitałowego, inflację i skłonność do inwestowania.

W ramach sesji pt. „#StandforUkraine – firmy, na które można liczyć” zostaną zaprezentowane podmioty, które aktywnie włączyły się w pomoc uchodźcom, dbając nie tylko o ich podstawowe potrzeby, ale także integrację społeczną i zawodową w Polsce.

Europejski Kongres Gospodarczy jest miejscem spotkań najważniejszych postaci polityki i biznesu.
– Od pierwszej szokowej reakcji czas przejść do zdecydowanych działań i długoterminowych planów, bo tego potrzebują zarówno walcząca Ukraina, jak i Polska oraz inne kraje europejskie. Potrzebujemy silnej polskiej gospodarki, współdziałania państwa i samorządów, a także skoordynowanych działań Unii Europejskiej i całego wolnego świata – dodaje Wojciech Kuśpik.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie