Łączne środki przekazane w 2022 roku do budżetu państwa przez Totalizator Sportowy przekroczyły 3,5 miliarda złotych. Dodatkowo na fundusze celowe, związane między innymi z kulturą i sportem, rozwojem społeczeństwa obywatelskiego przeznaczono 1,5 miliarda złotych.
Totalizator Sportowy w 2022 roku uzyskał obrót na poziomie 39,35 milionów złotych. Dodatkowo w ramach dopłat do zakładów pozyskano 1,35 miliarda złotych. Środki te zostały bezpośrednio przekazane na fundusze celowe związane ze wsparciem kultury, sportu, społeczeństwa obywatelskiego oraz leczenia uzależnień od hazardu. Łączne szacunkowe wpływy do budżetu państwa w minionym roku przekroczyły 3,5 miliarda złotych.
- Generujemy bardzo dobre, rekordowe przychody. Jesteśmy nowoczesną spółką, która dostosowuje swoją ofertę do oczekiwań klientów. W minionym roku nasze obroty w ponad 70 procentach generowane są z kanałów on-line. Nie zaniedbujemy przy tym tradycyjnych kanałów dystrybucji, one są dla nas nadal bardzo ważne - mówił trakcie sesji "Branża hazardowa w gospodarce" prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik.
Totalizator Sportowy notuje wzrosty we wszystkich segmentach swojej działalności, czyli kasynie on-line, salonach gier na automatach, grach liczbowych, loteriach pieniężnych i zdrapkach. W minionym roku kanał on-line przyniósł 70 procent przychodów i jego udział stale rośnie. W celu zwiększenia przychodów przygotowywane są nowe oferty zgodne z oczekiwaniami klientów.
Dzięki przyjętym rozwiązaniom w ustawie hazardowej i aktywnej postawie Krajowej Administracji Skarbowej oraz innych organów państwa udało się w znaczący sposób ograniczyć szarą strefę.
W przypadku automatów do gier w 2016 roku tylko 20 procent obrotu pochodziło z legalnej działalności. W 2022 roku to było już 80 procent. W tym czasie zarekwirowano około 7 tysięcy automatów, które przynosiły zyski zorganizowanym grupom przestępczym.
Hazard tworzy miejsca pracy, daje wysokie wpływy budżetowe, finansuje sport i kulturę. Dlatego tak ważne jest, aby klienci korzystali z legalnych kanałów i w ten sposób możliwe było w kolejnych latach ograniczenie szarej strefy.
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie