Jubileuszowy Europejski Kongres Gospodarczy coraz bliżej
wnp.pl (TE) - 12-01-2018
Już za nieco ponad cztery miesiące odbędzie się dziesiąta edycja największej konferencji biznesowej w Europie Centralnej. Trwają intensywne przygotowania do wydarzenia, które odbędzie się w dniach 14-16 maja w Katowicach.
W piątek obradowała Rada Programowa Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress - EEC), której przewodniczy prof. Jerzy Buzek, europoseł oraz były przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Rada skupia przedstawicieli biznesu, samorządu i polityków.
W piątek w Katowicach obradowała Rada Programowa Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Fot. PTWP (Michał Oleksy)
Agenda EEC co roku powstaje w dialogu z partnerami i gośćmi Kongresu po to, by odzwierciedlać pełne spektrum ważnych gospodarczo zagadnień. Otwartość EEC na różne opcje i poglądy to jego stała cecha.
Zapewne nie zabraknie akcentów związanych z jubileuszem - podsumowań dekady, wydarzeń specjalnych. Spojrzenie w przyszłość, by świadomie i odpowiedzialnie mierzyć się z nowymi wyzwaniami, pozostanie jednak główną ideą Kongresu.
Prace nad koncepcją i zakresem tematycznym wciąż trwają - warto się w nie włączyć. Propozycje tematów i sugestie do agendy można przesłać z wykorzystaniem formularza na stronie eecpoland.eu.
Ważnym i oczekiwanym przez uczestników wydarzeniem towarzyszącym Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu będzie trzecia edycja dwudniowego European Start-up Days (15-16 maja 2018 r.).
Będzie to kolejne spotkanie młodego biznesu z przedstawicielami korporacji zainteresowanych współpracą z mniejszymi, innowacyjnymi firmami.
Organizatorem EEC jest Grupa PTWP. Z każdym rokiem Kongres zyskuje większą rangę w skali krajowej, ale także europejskiej i globalnej.
Ubiegłoroczna, dziewiąta edycja, przyniosła kolejny rekord frekwencyjny oraz wysokie zadowolenie uczestników. W dniach 10-12 maja 2017 r. do Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka przybyło łącznie 9 tys. osób. W tym czasie odbyły się 132 sesje dyskusyjne z udziałem ponad 800 prelegentów.
Równolegle w Spodku odbywała się druga edycja European Start-up Days, które zgromadziły 2,5 tys. przedstawicieli młodego biznesu.
Skala sukcesu
Słuchacze, paneliści i partnerzy, jak co roku, wzięli udział w badaniach satysfakcji, przeprowadzonych przez instytut BCMM - badania marketingowe. W ubiegłym roku ponad 93 proc. ankietowanych słuchaczy oraz blisko 92 proc. panelistów zadeklarowało swój udział w kolejnej edycji Kongresu.
Europejski Kongres Gospodarczy i European Start Up Days 2017 za pośrednictwem telewizji, prasy, radia i portali internetowych relacjonowało ponad sześciuset sześćdziesięciu dziennikarzy reprezentujących 150 redakcji. W efekcie w polskich mediach powstało blisko 5856 publikacji dotyczących lub wzmiankujących obydwa wydarzenia.
Rekordowa była też liczba użytkowników oglądających transmisje z debat EEC i ESD w streamingu live na stronach EEC, wnp.pl i ING - w ciągu trzech dni było ich niemal 375 tys.