EEC 2020

Digitalizacja i cyfryzacja przynosi ogromną szansę na ekspansję rynkową dla firm.

Pandemia przyspieszyła dynamiczny rozwój rozwiązań cyfrowych opartych na przetwarzaniu dużej ilości danych, w tym sztucznej inteligencji. - Stajemy się nowoczesnym społeczeństwem informacyjnym, którego zapotrzebowanie na kolejne usługi cyfrowe czy też innowacyjne rozwiązania rośnie – stwierdził Krzysztof Szubert, prezes NCBR Investment Fund ASI, podczas debaty  „Digitalizacja i cyfryzacja”, która odbyła się 21 września w ramach XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

  • Im wyższy stopień cyfryzacji, tym większe ryzyko cyberzagrożeń . - Niezwykle istotny staje się obszar związany z kompetencjami i wiedzą – mówił Krzysztof Szubert. 
  • Krzysztof Szubert zapowiedział kolejną - po spotkaniach zorganizowanych w Paryżu i Berlinie - 16. edycję szczytu pod hasłem "Internet United", która ma odbyć się w Katowicach.
  • Pięć dni szczytu wypełni ok. 300 paneli poświęconych sprawom legislacyjnym oraz kwestiom technologii i infrastruktury cyfrowej.  
Jak podkreślił Krzysztof Szubert, digitalizacja i cyfryzacja przynoszą ogromną szansę na ekspansję rynkową dla firm, które odnoszą sukcesy w zakresie prac badawczo-rozwojowych i rozwijają innowacyjne produkty szeroko rozumianego obszaru transformacji cyfrowej.

Zwrócił jednocześnie uwagę na kwestie cyberbezpieczeństwa.

- Im bardziej jesteśmy zanurzeni w cyfrowym świecie, tym większe jest ryzyko narażenia na wszelkie niebezpieczeństwa związane z cyfryzacją, cyberzagrożeń. Niezwykle istotny staje się zatem obszar związany z kompetencjami i wiedzą, dzięki której będziemy umieli się poruszać w tym świecie – mówił Krzysztof Szubert.

Szczyt cyfrowy

Krzysztof Szubert, który jest jednocześnie pełnomocnikiem premiera ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej i przewodniczącym komitetu programowego Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021, zapowiedział kolejną - po spotkaniach zorganizowanych w Paryżu i Berlinie - 16. edycję szczytu pod hasłem "Internet United", która ma odbyć się w Katowicach.

- Pięć dni szczytu "Internet United”, co oznacza, że chodzi o internet zjednoczony, bezpieczny, dostępny dla wszystkich, wypełni ok. 300 paneli poświęconych sprawom legislacyjnym oraz kwestiom technologii i infrastruktury cyfrowej. Będziemy poświęcali bardzo dużo uwagi wykorzystaniu sieci zarówno przez administrację, jak i przez biznes. Pojawią się wątki związane z kompetencjami w świecie cyfrowym i wątki dotyczące cyberbezpieczeństwa. Szczyt zakończy się raportem oraz specjalnym protokołem z Katowic: „Katowice Protocol" – zapowiedział prezes NCBR Investment Fund ASI.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie