EEC 2020

Przemysł jest w tej trudnej sytuacji, że koszty związane z digitalizacją są bardzo wysokie - mówi Michał Forystek.

Jedną z poważnych obaw, zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw, są wysokie koszty procesu robotyzacji i digitalizacji. Zarządy często uważają, że są uwięzione między koniecznością transformacji cyfrowej a brakiem środków budżecie firmy niezbędnych na jej przeprowadzenie.


O problematyce m.in. rosnących kosztów digitalizacji rozmawiano w trakcie debaty „Cyfrowa fabryka. Przemysł 4.0 – faza realizacji”, która odbyła się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

- Przemysł jest w tej trudnej sytuacji, że koszty związane z digitalizacją są bardzo wysokie. Niestety koszty te stale się zwiększają i spodziewamy się, że w najbliższych miesiącach będą jeszcze dramatycznie rosnąć. Widzimy to m.in. kupując licencje, które są coraz droższe. Zatem decyzję o digitalizacji będzie podjąć coraz trudniej – ocenia Michał Forystek, prezes i współzałożyciel firmy Brainhint, zajmującej się automatyzacją oraz robotyzacją procesów biznesowych, a także automatyzacją podejmowania decyzji w oparciu o technologie AI.

Artykuł powstał na podstawie debaty „Cyfrowa fabryka. Przemysł 4.0 – faza realizacji”, która odbyła się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie