EEC 2019

EEC Startup Challenge to okazja dla tych, którzy pragną usprawnić i przyspieszyć rozwój swojego startupu.

To ostatni dzwonek. Już tylko do 28 lutego można zgłosić swój startup do EEC Startup Challenge 2024.

  • To ostatni dzwonek. Już tylko do 28 lutego można zgłosić swój startup do EEC Startup Challenge 2024. Przed uczestnikami dwa etapy wstępnej selekcji. W każdej z pięciu kategorii ogłoszonych zostanie pięcioro finalistów. Podczas finału (8 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach) poznamy zwycięzców w swoich kategoriach.
  • Sunroof, Genomtec, QNA Technology, Bioceltix, Nevomo (dawniej Hyper Poland) to tylko niektóre z 50 młodych, innowacyjnych firm, które do tej pory zostały laureatami EEC Startup Challenge.
  • Laureaci z poprzednich lat podkreślają, że dzięki udziałowi w konkursie zyskali doświadczenie i wiedzę, która pomogła doskonalić ich usługi i produkty. To też świetna okazja, by rozwijać się w środowisku sprzyjającym innowacjom na Europejskim Kongresie Gospodarczym, największej imprezie tego typu w Europie Centralnej.

EEC Startup Challenge 2024 to okazja dla tych, którzy pragną usprawnić i przyspieszyć rozwój swego startupu. Konkurs - zdaniem laureatów z lat ubiegłych - stanowi platformę łączenia twórców biznesu z inwestorami i partnerami biznesowymi. Rejestracja trwa do 28 lutego 2024 r.

Celem konkursu EEC Startup Challenge 2024 jest łączenie twórców innowacyjnych projektów z dużymi graczami na rynku, którzy poszukują inspiracji i nowych możliwości inwestowania. Networking i inne korzyści stwarzają najlepszym szansę, by usprawnić i przyspieszyć rozwój swego startupu.

Od pierwszej edycji w 2016 roku zgłoszono już ponad tysiąc projektów, a laureatami wszystkich edycji konkursu zostało łącznie 50 startupów. Oto 5 z nich, które osiągnęły spektakularny sukces.

Top 5 laureatów konkursu EEC Startup Challenge - nasz wybór

Sunroof to laureat z 2021 roku. Startup oferuje dachy i fasady budynków zintegrowane z fotowoltaiką. Oznacza to, że zamiast tradycyjnego dachu montujemy dach zbudowany z paneli fotowoltaicznych. Taki dach spełnia wszystkie funkcje tradycyjnej konstrukcji, a dodatkowo produkuje energię elektryczną.

W 2023 roku SunRoof pozyskał 63 mln zł (13,5 mln euro) na dalszy rozwój. Dzięki tym pieniądzom spółka zamierza umocnić swoją pozycję na rynkach w Polsce, Szwecji, Niemczech i USA.

Działająca w obszarze diagnostyki klinicznej spółka technologiczna Genomtec wygrała Startup Challenge w 2018 roku.

W 2023 roku firma, która działa w obszarze diagnostyki klinicznej, debiutowała na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Genomtec dysponuje platformą Genomtec ID wraz z certyfikowanym w 30 krajach Europy panelem diagnostycznym, a wartość portfela jej własności intelektualnej jest szacowana na niemal 200 mln euro.

QNA Technology (zwycięzca EEC Startup Challenge z 2019 roku) rozwija technologię syntezy półprzewodnikowych nanomateriałów - tzw. kropek kwantowych, pożądanej przez silnie rozwijającą się branżę producentów wyświetlaczy. Na początku 2024 roku firma zakończyła proces budowy pierwszej wersji eksperymentalnej pilotażowej linii syntezy kropek kwantowych.

Bioceltix (wygrana w 2019 roku) to z kolei polska spółka biotechnologiczna rozwijająca innowacyjne terapie w weterynarii. Przyszłe produkty tej firmy mają być wykorzystywane w leczeniu zwierząt towarzyszących (psów i koni, a w dalszej kolejności również kotów).

W 2023 roku zakończono badania klinicznego produktu na zapalenie stawów u psów. Wstępne wyniki tego badania potwierdzają skuteczność naszej terapii - oświadczył zarząd spółki, która tylko w I półroczu 2023 pozyskała 20 mln zł na kontynuowanie prac badawczych.

Nevomo (jako Hyper Poland laureat w 2019 roku) to startup z obszaru nowych technologii i twórca technologii MagRail (tzw. lewitujących pociągów). Technologia Nevomo została stworzona w celu poprawienia istniejących usług kolejowych, umożliwiając automatyzację ruchu i elektryfikację infrastruktury przy większej elastyczności, większej pojemności i zwiększonej dynamice przewozów.

MagRail Booster, będący częścią portfolio produktów MagRail, to natomiast rozwiązanie do modernizacji istniejących wagonów kolejowych. Wykorzystuje napęd elektromagnetyczny z silnikiem liniowym, który pozwala każdemu wagonowi poruszać się niezależnie, bez lokomotywy.

Podczas testów prowadzonych na torze Nevomo w Nowej Sarzynie zmodernizowane wagony towarowe GATX poruszają się płynnie po konwencjonalnej infrastrukturze kolejowej bez lokomotywy i mogą być eksploatowane zarówno w pełnych składach pociągów, jak i jako pojedyncze pojazdy.

Rozpoczęcie komercjalizacji MagRail Booster zaplanowano na 2024 rok.

EEC Startup Challenge 2024 - jak wygląda procedura konkursu i jak do niego przystąpić?

EEC Startup Challenge 2024 to kolejna edycja konkursu. Swoje pomysły na biznes można zgłaszać do 28 lutego w pięciu kategoriach konkursowych: Modern Economy, Environment, Health & Biotechnology, Business Processes oraz Client & Lifestyle.

Najpierw w każdej kategorii wyłonionych zostanie pięcioro finalistów, a podczas finałowej gali (8 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach) jury wybierze laureatów.

Udział w konkursie to też szansa na networking podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, czyli największej imprezy biznesowej centralnej Europy (7-9 maja 2024 roku w Katowicach). Tam też grono finalistów zaprezentuje swój pomysł na biznes przed gronem potencjalnych inwestorów i ekspertów.

Zgłoś się do EEC Startup Challenge 2024

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie