EEC 2019

Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 25–27 kwietnia br. w Katowicach.

Wsparcie dla Ukrainy, scenariusze przyszłości i konkretne propozycje działań znajdą swoje bezpośrednie odzwierciedlenie w programie, stając się głównym nurtem XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Największa w Europie Centralnej debata o przyszłości europejskiej gospodarki odbędzie się w dniach 25–27 kwietnia br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Agenda 14. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego przechodzi gruntowną zmianę, by odpowiedzieć na największe od dziesięcioleci wyzwanie dla Europy, jej mieszkańców, dla jej gospodarki.

Misją tegorocznego Kongresu jest realna pomoc teraz i w przyszłości – w tym celu organizatorzy zweryfikowali dotychczasową agendę – dodając nowe sesje i dostosowując najbardziej kluczowe tematy.

Geopolityka. Wojna w Europie – tak brzmi tytuł sesji inaugurującej Kongres. Prezentujemy jej aktualny hasłowy zakres: Wojna na Ukrainie i agresywna polityka Rosji jako wyzwanie dla Europy. Jak pomóc Ukrainie: w odparciu ataku, w kwestiach humanitarnych, w odbudowie jej gospodarki. Ukraina w Unii Europejskiej. Bezpieczeństwo militarne i energetyczne Europy. Zależność od rosyjskich surowców w krótkiej i w dalszej perspektywie. Nowa polityka wschodnia UE. Sankcje i co dalej? Negatywne skutki wojny dla europejskiej gospodarki – jak je złagodzić? Solidarność i odpowiedzialność europejskich elit. Nowa żelazna kurtyna?

W ramach trzydniowego wydarzenia odbędzie się blisko 150 debat. Wśród nowych i zmienionych tematów Europejskiego Kongresu Gospodarczego są m.in. geopolityka i wojna w Europie, pomoc polskich samorządów dla Ukrainy i wyzwania, które podejmują w związku z napływem uchodźców. Osobne debaty zostaną poświęcone dezinformacji, jej roli w konfliktach i sposobom zapobiegania manipulacji, a także cyberbezpieczeństwu - w kontekście wojny.

Ukraina w europejskiej energetyce i w Unii Europejskiej to kluczowe obecnie kwestie związane z przyszłością walczącego kraju. Inne wydarzenia Kongresu związane będą z ofertą dla Ukraińców i ukraińskiej młodzieży w Polsce.

Niezbędnym korektom i rozwinięciu oddano sesje „Przyszłość wspólnej Europy” czy „Ukraina i Białoruś – polski rynek pracy na zapleczu wojny”, a także dyskusje o bezpieczeństwie energetycznym czy europejskim rynku gazu.

W ramach wydarzenia „#StandforUkraine - firmy, na które można liczyć” zostaną zaprezentowane podmioty, które aktywnie włączyły się w pomoc uchodźcom dbając nie tylko o ich podstawowe potrzeby, ale także integrację społeczną i zawodową w Polsce.

Wszelkie sugestie, dotyczące sytuacji na Ukrainie, można zgłaszać przez formularz na stronie: www.eecpoland.eu.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie