Czy po grudniowym szczycie klimatycznym w Dubaju COP 28 nastąpi przyspieszenie na drodze do zrównoważonej gospodarki w Polsce, Europie i na świecie? O tym m.in. rozmawiać będziemy podczas konferencji EEC Trends 8 lutego w Warszawie.
EEC Trends to zapowiedź Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w Katowicach pomiędzy 7 a 9 maja 2024 roku. Oba wydarzenia to fora otwartego dialogu pomiędzy biznesem a otoczeniem - z politykami, samorządowcami i instytucjami. Poruszona w czasie konferencji EEC Trends tematyka będzie kontynuowana w ramach paneli Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Wnioski z dyskusji mają też stanowić rekomendacje dla polskich władz. Po zakończeniu EEC Trends zostają one opracowane i jako zbiorczy dokument przekazane decydentom.
Jednym z tematów EEC Trends będzie zrównoważona gospodarka.
Debata na ten temat odbędzie się 8 lutego o godzinie 13.45. Wezmą w niej udział m.in. Marcin Korolec, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych, a zarazem dyrektor Instytutu Zielonej Gospodarki,
Maciej Martyniuk, kierownik Sekcji Strategii w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Jarosław Urban, wiceprezes VIVE Textile Recycling oraz Kamil Wyszkowski, przedstawiciel krajowy i dyrektor wykonawczy United Nations Global Compact Network Poland.
Poruszymy temat ambitnych celów, jakie zostały przyjęte podczas grudniowego szczytu klimatycznego COP 28 w Dubaju. Zastanowimy się, jak unijne wymagania legislacyjne związane z taksonomią i raportowaniem wpłyną na kondycje polskiego biznesu. Będziemy też rozmawiać o kryteriach ESG w strategiach firm, finansowaniu i współpracy gospodarczej i handlowej. Mowa będzie też o tym, jak państwo może i powinno wspierać firmy w ich transformacyjnych działaniach.
Panel o zrównoważonej gospodarce odbędzie się 8 lutego 2024 r. w godz. 13.45-15.00.
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie