EEC 2019

Jeszcze do 28 lutego przyjmowane są zgłoszenia do konkursu EEC Startup Challenge 2024

Jeszcze tylko do końca dnia (28 lutego) można zgłaszać innowacyjne pomysły na EEC Startup Challenge, konkurs dla startupów organizowanego w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, który odbędzie się w dniach 7-9 maja 2024 roku.

EEC Startup Challenge 2024 to wielka okazja dla tych, którzy pragną usprawnić, a przede wszystkim przyspieszyć rozwój swojego startupu.

Zdaniem laureatów z lat ubiegłych konkurs ten stanowi ważną platformę łączącą twórców innowacyjnych projektów z inwestorami i partnerami biznesowymi.

Zgłoszenia do konkursu, organizowanego w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, powoli dobiegają końca. Jeszcze tylko 28 lutego 2024 r. można zgłosić swój innowacyjny pomysł.

Twórcy innowacyjnych projektów będę je prezentować uczestnikom największej biznesowej imprezy w Europie Centralnej

Najważniejsze profity, które czekają na uczestników, to występ na scenie i prezentacja przed uczestnikami największej biznesowej imprezy w Europie Centralnej. 

Elementem o kapitalnym znaczeniu jest wsparcie światowych ekspertów i specjalistów z różnych branż, a także dostęp do mentoringu, profesjonalnej opieki biznesowej. 

Laureaci z poprzednich lat podkreślają, że dzięki uczestnictwu w konkursie zyskali doświadczenie i wiedzę, które w konsekwencji pomogły doskonalić ich usługi i produkty.

Od pierwszej edycji zgłoszono ponad tysiąc projektów, w minionym roku było ich 213.

Od pierwszej edycji w 2016 r. zgłoszono ponad tysiąc projektów, w 2023 roku było ich 213. W tym okresie laureatami zostało 50 start-upów. Ważne, że wśród nich jest bardzo wiele takich, które osiągnęły spektakularne sukcesu biznesowe nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

Dobrym przykładem jest SunRoof, laureat z 2021 roku, który oferuje dachy i fasady budynków zintegrowane z fotowoltaiką. W skrócie oznacza to, że zamiast tradycyjnego dachu montowany jest dach zbudowany z paneli. 

Ta konstrukcja spełnia wszystkie wymogi techniczne, a dodatkowo produkuje energię elektryczną, którą można wykorzystać na własne potrzeby lub wprowadzić do sieci.

W 2023 r. SunRoof pozyskał na dalszy rozwój 63 mln zł (ok. 13,5 mln euro). W spółkę zainwestowały fundusze  specjalizujące się w technologiach klimatycznych.

Dzięki tym środkom spółka zamierza umocnić swoją pozycję w Polsce, ale także na rynku niemieckim, szwedzkim i amerykańskim.

Konkurs składa się z pięciu kategorii:

  • Modern Economy: czekamy na start-upy zajmujące się innowacyjnymi rozwiązaniami, ale także usługami w przemyśle, energetyce, telekomunikacji, transporcie, budownictwie, robotyce i automatyzacji;
  • Business Processes: to rozwiązania w obszarach zarządzania, analityki, ICT, cyberbezpieczeństwa, logistyki i HR;
  • Environment: to niezwykle ważna dziedzina związana z ochroną środowiska, a szczególnie z technologiami dla klimatu, ekologicznymi uprawami, smart energy, wykorzystaniem surowców, a także przetwórstwem odpadów;
  • Health&Biotechnology (medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologie);
  • Client & Lifestyle: to propozycja dla podmiotów działających w takich obszarach handlu, jak customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport oraz przemysł czasu wolnego. 

Jeśli ktoś przegap termin 28 lutego 2024 roku, to następna możliwość udziału w takim konkursie startupów nadarzy się dopiero za rok.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie