Tylko do 28 lutego trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu EEC Startup Challenge 2024. Jak co roku zwycięzcy w pięciu kategoriach mogą liczyć na zainteresowanie potencjalnych inwestorów i wykorzystanie swojej szansy w rozwoju innowacyjnych biznesów.
Konkurs EEC Startup Challenge 2024 kolejny raz połączy kreatorów nowych rozwiązań biznesowych z tymi, którzy poszukują nowych okazji i możliwości do inwestowania. Warto przy tym pamiętać, że pozostało tylko kilkadziesiąt godzin na przyjmowanie zgłoszeń.
Tradycyjnie nagrody zostaną przyznane w pięciu kategoriach, natomiast po raz pierwszy będzie możliwość rywalizowania także o Nagrodę Internautów.
Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym z nich przyjmowane są zgłoszenia. Jury konkursowe, w oparciu o precyzyjnie zarysowane kryteria, wybierze do kolejnego etapu najlepsze pomysły w pięciu kategoriach branżowych:
- Modern Economy (przemysł, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo, robotyka i automatyzacja);
- Environment (ochrona środowiska, technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców i przetwórstwo odpadów);
- Health&Biotechnology (medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologie);
- Business Processes (zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka i HR);
- Client & Lifestyle (handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł wolnego czasu).
Do finału zostanie zakwalifikowanych piętnaście najlepszych, zdaniem jury, startupów, które 9 maja 2024 roku zaprezentują swoje projekty i pomysły biznesowe przed uczestnikami największej imprezy biznesowej Europy Centralnej - Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który w minionym roku odwiedziło 11 tys. osób.
Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas wieczornej gali drugiego dnia Kongresu. Podczas tegorocznej edycji, co jest nowością, przyznana zostanie Nagroda Internautów, którzy wskażą startup w głosowaniu internetowym.
- EEC Startup Challenge jest bardzo ważnym wydarzeniem - już od dziewięciu lat towarzyszącym Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach. Jesteśmy dumni z faktu, że - jako organizatorzy - możemy przyczynić się do wspierania dobrych i przedsiębiorczych pomysłów, które, jak pokazują chociażby przykłady z ubiegłego roku, są mocno osadzone w aktualnych potrzebach i wyzwaniach. Możliwość nawiązania dialogu pomiędzy przedstawicielami innowacyjnych startupów a obecnymi na Kongresie zarządami przedsiębiorstw posiadającymi bogate doświadczenie, zasobnymi w kapitał i zainteresowanymi nowinkami technologicznymi to często decydujący krok w drodze po sukces i wdrożenie pomysłu. Warto z tej szansy skorzystać - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizatora EEC w Katowicach.
W minionym roku z 213 zgłoszeń w konkursie wybrano po jednym zwycięzcy w pięciu opisanych wcześniej kategoriach - każdy z nich otrzymał tytuł EEC Startup Challenge Winner i mógł skorzystać z kampanii promocyjnej w mediach branżowych Grupy PTWP.
Wszyscy laureaci otrzymali także zaproszenie do OVHcloud Startup, dzięki któremu mogli zyskać do 100 tys. euro bezzwrotnego grantu. Mógł on zostać przeznaczony na rozwój własnego projektu, konsultacje techniczne oraz wsparcie rozwoju biznesu.
Dodatkowo jeden ze startupów został finalistą Incredibles - zainicjowanego przez Sebastiana Kulczyka w 2017 r. programu mentoringowo-edukacyjnego. Natomiast zwycięzca w kategorii Client & Lifestyle został nagrodzony wyjazdem na prestiżowe, największe na świecie wydarzenie startupowe - Expand North Star w Dubaju.
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie