EEC 2019

W Europejskim Kongresie Gospodarczym w kwietniu 2023 r. wzięło udział 11 tys. uczestników stacjonarnych

Wysoka ocena satysfakcji udziału w wydarzeniu, kolejny rekordowy, względem poprzedniej edycji, ekwiwalent publikacji na poziomie niemal 180 mln zł oraz 90 proc. deklaracja chęci wzięcia udziału w kolejnej edycji  - to statystyki Europejskiego Kongresu Gospodarczego z 2023 r.

  • W Europejskim Kongresie Gospodarczym w kwietniu 2023 r. wzięło udział 11 tys. uczestników stacjonarnych i 7 tys. śledzących debaty online.
  • Kongres przyciągnął ponad 1200 prelegentów oraz 235 partnerów i sponsorów, w jego trakcie odbyło się 170 sesji tematycznych.
  • Kolejna, XVI już edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego, największej imprezy biznesowej Europy Centralnej, odbędzie się od 8 do 10 maja 2024 r.

- Podczas tegorocznego Kongresu po raz kolejny przekonaliśmy się, że fundamentem gospodarki wciąż pozostaje dialog, szczególnie że przyszło nam funkcjonować w czasach niezwykłej niestabilności. Rozmawiając o kształcie nowej europejskiej gospodarki, wspólnie doszliśmy do wniosku, że jej odbudowa, walka z inflacją, a także bezpieczeństwo energetyczne i żywnościowe to absolutne podstawy, do których musimy dążyć, by zachować równowagę - powiedział Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Większość uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego z 2023 r. chce ponownie uczestniczyć w wydarzeniu - wynika z badania przeprowadzonego przez BCMM

Zadowoleni uczestnicy i partnerzy. Chcą przyjechać za rok

11 tys. uczestników stacjonarnych i 7 tys. śledzących debaty online, ponad 1200 prelegentów i prawie 170 sesji tematycznych, 235 partnerów i sponsorów - to liczby, którymi zapisała się w historii tegoroczna edycja wydarzenia. O ocenę XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego słuchaczy, panelistów i partnerów, na zlecenie organizatora, zapytała firma BCMM - badania marketingowe.

Najlepiej oceniane aspekty Europejskiego Kongresu Gospodarczego w 2023 r.

Odsetek stacjonarnych słuchaczy zadowolonych z uczestnictwa w wydarzeniu pozostaje taki sam -  w porównaniu do poprzedniej edycji Kongresu (87 proc.) - i wciąż utrzymuje najwyższą wartość w historii realizowanych pomiarów.

Zadowolenie z uczestnictwa w katowickim spotkaniu wyraziło 92 proc. panelistów oraz 87 proc. partnerów wydarzenia. Aż 91 proc. uczestników i 84 proc. prelegentów zadeklarowało swój udział w kolejnej edycji kongresu w 2024 roku.

Najwyżej oceniany aspekt organizacyjny tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego to lokalizacja wydarzenia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, która została oceniona na poziomie 9,3 punktu w 10-ciostopniowej skali.

Korzyści płynące z udziału w Europejskim Kongresie Gospodarczym

Bardzo wysoko oceniony został również internetowy system wydarzenia (ocena 8,7). Dla uczestników kongresu satysfakcjonujące były również merytoryczne aspekty - zarówno interesująca tematyka wystąpień, sesji i paneli dyskusyjnych, jak i profesjonalna moderacja oraz opinie przedstawione przez zaproszonych ekspertów.

Rekordowy rozgłos medialny i duży ekwiwalent reklamowy

Słuchacze tegorocznej edycji kongresu docenili również efekty, jakie przyniosło im uczestnictwo w tym wydarzeniu. Możliwość poznania szerzej zjawisk i trendów gospodarczych, które wpierają w podejmowaniu decyzji, została oceniona aż na 8,2 (na 10).

Z kolei na 7,9 punktów oceniono możliwości, które daje Kongres w pozyskiwaniu i nawiązywaniu nowych kontaktów, które w przyszłości przydają się w pracy oraz biznesie. Prestiż, jaki przynosi uczestnictwo w Kongresie pod kątem wizerunku uczestnika, firmy czy instytucji został oceniony na 7,5 punktów.

Europejski Kongres Gospodarczy w 2023 r. miał rekordowy rozgłos medialny

Absolutnym rekordem Kongresu okazał się w tym roku rozgłos medialny związany z wydarzeniem. Ekwiwalent reklamowy, czyli wskaźnik wyrażający wartość pieniędzy, jaką należałoby wydać na publikację lub emisję danego przekazu, gdyby był on reklamą, przyniósł aż 178,2 miliona złotych, co przełożyło się na ponad 52 tys. publikacji w szeroko rozumianych mediach. Na tegoroczne wydarzenie zakredytowało się ponad 600 dziennikarzy reprezentujących 227 redakcji oraz 50 patronów medialnych.

XV Europejski Kongres Gospodarczy również zrealizowany został z niemałym rozmachem. Zapewniając uczestnikom wysoki komfort uczestnictwa i czyniąc wydarzenie multimedialnym oraz dostępnym online z każdego miejsca na świecie, wydarzenie obsługiwało aż 120 techników z zapleczem w postaci 8 tirów wypełnionych sprzętem. Podłączono 200 mikrofonów, korzystano z niemal 100. laptopów, a w szczytowych momentach równolegle transmitowano aż 19 sesji tematycznych.

Europejskiego Kongresu Gospodarczego nie byłoby bez zaangażowania pracowników obsługi

- Miniona edycja kongresu po raz kolejny udowodniła, że obrana przez nas strategia oparta o rozbudowane formy przekazu przynosi pozytywne efekty. Szereg innowacji, które wprowadzamy każdego roku, przekłada się na jeszcze wyższe zasięgi, a dzięki retransmisjom sesji dostępnym online w każdej chwili, od ręki, efekty naszych starań rosną jeszcze długo po samym wydarzeniu - podsumowuje Wojciech Kuśpik.

XV Europejski Kongres Gospodarczy odbył się w dniach 24-26 kwietnia 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP.   

Uczestnicy są zadowoleni z udziału w Europejskim Kongresie Gospodarczym

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie