EEC 2019

Wielkie inwestycje przed nami. Jaki jest potencjał wykonawczy i kadrowy polskiej branży budowlanej?

Obszary rozwojowe w polskiej budowlance - jaki jest potencjał wykonawczy i technologiczny branży? Kluczowe projekty transgraniczne w infrastrukturze kolejowej, drogowej, powietrznej i morskiej. To jedne z nurtów tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

  • Strategicznie ważne dla Polski jest wpieranie rozwoju portów morskich i lotniczych. Pierwszy dzień XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (7-9 maja 2024 roku) to aż trzy panele dyskusyjne w tych tematach. 
  • W gronie decydentów zadamy pytanie m.in. o to, w jaki sposób zapewnić europejskim firmom uczciwe i równe warunki konkurowania.
  • Branża apeluje o niezbędne zmiany w legislacji, które pomogą zrealizować ambitne cele Unii Europejskiej. Jakie są kluczowe postulaty?

O sektorze budowlanym, zwłaszcza w kontekście strategicznych inwestycji, mówi się dzisiaj dużo. Branża ma za sobą bardzo trudny rok. Negatywnie oddziaływały na nią wojna, inflacja, przerwane łańcuchy dostaw, wysokie ceny materiałów budowlanych czy - do niedawna - niepewne środki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). 

Na lądzie, morzu i w powietrzu. Strategiczne inwestycje pod presją czasu i pieniędzy

7 maja, czyli pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego będziemy analizowali to, jak rozwija się nasza część Europy i jak odzwierciedla się to w polityce transportowej UE. Przyjrzymy się kluczowym projektom oraz przedsięwzięciom transgranicznym. Zastanowimy się, co wpłynęło na wstrzymanie części inwestycji.

Strategicznie ważne dla Polski jest wpieranie rozwoju portów morskich i lotniczych. Pierwszy dzień kongresu w Katowicach to aż trzy panele dyskusyjne w tych tematach. 

Co nowego w polskich portach? Dlaczego teraz pora stawiać na kontenery? Jak budować głębokowodny terminal w Świnoujściu i rozbudowywać Baltic Hub? Czy Polska potrzebuje dużego portu na środkowym wybrzeżu? To jedne z wielu pytań, które padną w tym temacie.

Druga ścieżka - lotnictwo - to już poszerzona dyskusja, która będzie skupiała się na obecnych, realnych wyzwaniach przed którymi stoi teraz branża oraz o tym jak zebrać dotychczasowe doświadczenia związane z projektem budowy megalotniska CPK, by wykorzystać je z korzyścią dla sektora, dla rozwoju kraju i regionu. 

Jaki jest potencjał wykonawczy i kadrowy polskiej branży budowlanej?

Drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego skierujemy się już na inne tory i przyjrzymy się zagadnieniom istotnym z punktu widzenia budownictwa drogowego i kolejowego. Przyjrzymy się potencjałowi wykonawczemu, kadrowemu polskiej branży budowlanej. W gronie decydentów zadamy pytanie m.in. o to, w jaki sposób zapewnić europejskim firmom uczciwe i równe warunki konkurowania.

Zielona zmiana w budownictwie. To nie tylko koszty

Trzeci dzień kongresu w ścieżce budowlano-infrastrukturalnej to już zagadnienia bardziej zielone: Ślad węglowy i odpady – jak budownictwo wpływa na klimat i środowisko; Zrównoważone budowanie – główne kierunki zmian. Branża apeluje o niezbędne zmiany w legislacji, które pomogą zrealizować ambitne cele Unii Europejskiej. Jakie są kluczowe postulaty? O tym będzie można się przekonać uczestnicząc w licznych sesjach branżowych podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie