EEC 2019

Obecnie rozwijamy także kolejną generację autorskich urządzeń eyepos oraz kolejną wersję naszego autorskiego modułu biometrycznego - wyjaśnia Daniel Jarząb z PayEye

Technologiczny startup PayEye zamierza zrewolucjonizować świat cyfrowych płatności w oparciu o technologie biometryczne. To jeden z finalistów konkursu EEC Startup Challenge 2023. Można jeszcze zgłaszać kandydatów do tegorocznej edycji konkursu.

  • Jednym z finalistów konkursu EEC Startup Challenge 2023 została spółka PayEye, zajmująca się rozwojem technologii płatności bezgotówkowych w oparciu o technologie biometryczne (np. rozpoznawanie twarzy, tęczówki oka czy odcisków palców).
  • Spółka stworzyła ekosystem PayEye, na który składają się autorskie urządzenia płatnicze, aplikacja mobilna oraz algorytmy przetwarzające tęczówkę oraz twarz na wzorzec biometryczny. PayEye wdraża również system ekspresowych płatności w e-commerce.
  • Trwa przyjmowanie zgłoszeń do EEC Startup Challenge 2024, konkursu, który po raz kolejny połączy kreatorów innowacyjnych rozwiązań z tymi, którzy poszukują nowych możliwości inwestowania. 
  • Tegoroczne zgłoszenia do EEC Startup Challenge przyjmowane są przez stronę: https://www.estartupdays.eu/pl/ do 28 lutego 2024 roku.

PayEye uzyskał dostęp do inwestorów, kontrahentów; zdobył cenne doświadczenie

Daniel Jarząb, prezes PayEye, mówi, że udział w konkursie EEC Startup Challenge 2023 miał pozytywny wpływ na rozwój spółki.

- Zdobyliśmy cenne doświadczenie i wiedzę, które pomogły nam doskonalić nasze usługi. Jako start-up mieliśmy możliwość dotarcia do nowych, potencjalnych kontrahentów oraz inwestorów, którzy niezmiennie wykazują zainteresowanie naszą innowacyjną usługą. Wygrana pozwoliła nam na inspirujące rozmowy oraz wymianę doświadczeń, za które jesteśmy bardzo zobowiązani - opowiada WNP.PL Jarząb.

Daniel Jarząb, prezes i współzałożyciel PayEye (fot. mat. pras. PayEye)

Spółka skupia się obecnie na realizacji strategii "go to market".

- W drugim kwartale tego roku nasze terminale eyepos3 zaczną się pojawiać w pierwszych dużych sieciach i będzie można na nich płacić nie tylko biometrycznie jednym spojrzeniem, ale również kartami lub telefonami. Obecnie rozwijamy także kolejną generację autorskich urządzeń eyepos oraz kolejną wersję naszego autorskiego modułu biometrycznego - wyjaśnia Daniel Jarząb.

Dodaje, że w ramach współpracy z Visa PayEye zrealizował pilotaż usługi e-payeye, która została pozytywnie przyjęta na rynku e-commerce.

- Pilotaż okazał się dużym sukcesem, a my cieszymy się, że mogliśmy go realizować z jednym z największych dostawców kart płatniczych na świecie. Przekonaliśmy się, że użytkownicy są otwarci na nowe formy płatności i chętnie korzystają z naszej usługi - wskazuje prezes startupu.

Zgłoszenia do EEC Startup Challenge 2024 trwają do 28 lutego 2024 roku

Przedstawienie własnego pomysłu na biznes lub prezentacja działającej już młodej firmy w fazie jej rozwoju podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (7-9 maja 2024 r.) i zogniskowanie na sobie uwagi potencjalnych inwestorów to główne korzyści, na które mogą liczyć finaliści EEC Startup Challenge 2024.

Tegoroczne zgłoszenia do EEC Startup Challenge przyjmowane są przez stronę: https://www.estartupdays.eu/pl/ do 28 lutego 2024 r.

- Jesteśmy dumni z faktu, że - jako organizatorzy - możemy przyczynić się do wspierania dobrych i przedsiębiorczych pomysłów, które, jak pokazują chociażby przykłady z ubiegłego roku, są mocno osadzone w aktualnych potrzebach i wyzwaniach - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

EEC Startup Challenge od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Łącząc osoby z kreatywnymi pomysłami biznesowymi z dojrzałym biznesem umożliwia pozyskanie inwestora lub w inny sposób wspiera rozwój funkcjonującej już na rynku młodej firmy (działalność nie może trwać dłużej niż 5 lat od pierwszej komercyjnej sprzedaży).

Od pierwszej edycji projektu w 2016 roku do konkursu zgłoszono już ponad tysiąc projektów, a szansę na rozwój i nagrody dostało 50 start-upów. 

Więcej o finalistach i laureatach zeszłorocznego konkursu poniżej:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie