Jednym z finalistów konkursu EEC Startup Challenge 2023 została spółka Foodsi. Startup stworzył aplikację, której celem jest walka z marnowaniem m.in. żywności.
Foodsi to twórca aplikacji, której zamysłem jest walka z marnowaniem jedzenia oraz innych produktów, jak kwiaty, kosmetyki czy karma dla zwierząt. Działa to w ten sposób, że lokale, zamiast wyrzucać produkty do kosza, oferują je w niższej cenie użytkownikom ze swojej okolicy za pomocą aplikacji.
Jak wskazuje prezes Foodsi, aplikacja cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony użytkowników, jak i lokali.
- Jesteśmy w trakcie pozyskiwania kolejnych funduszy na dalszy rozwój marki od naszych inwestorów. W poprzednim roku użytkownicy odebrali ponad 1,5 miliona paczek-niespodzianek, co daje 694 tysiące kilogramów uratowanego jedzenia, a w naszej aplikacji przybyło około 700 tysięcy nowych użytkowników (łącznie korzysta z niej aż 1,5 miliona osób). Nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna - mówi WNP.PL Mateusz Kowalczyk, prezes i współzałożyciel Foodsi.
Wśród podmiotów współpracujących z Foodsi są m. in. Carrefour, Salad Story, Thai Wok, Circle K, Herbapol, Viking Point czy sieć Cukierni Sowa. Obecnie na Foodsi można znaleźć ponad 5 tysięcy lokali z całej Polski.
- Wraz z nowym rokiem ruszyliśmy z kilkoma projektami, a także zaczęliśmy ratować jedzenie we współpracy z nowym partnerem, czyli siecią sklepów Carrefour. Dzięki temu nasza oferta poszerzyła się o ponad 200 nowych punktów, a do uratowania - oprócz żywności - będą również kosmetyki, kwiaty i produkty do sprzątania - dodaje Kowalczyk.
Przedstawienie własnego pomysłu na biznes lub prezentacja działającej już młodej firmy w fazie jej rozwoju podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (7-9 maja 2024 r.) i zogniskowanie na sobie uwagi potencjalnych inwestorów to główne korzyści, które czekają na finalistów EEC Startup Challenge 2024.
Tegoroczne głoszenia do EEC Startup Challenge przyjmowane są przez stronę: https://www.estartupdays.eu/pl/ do 28 lutego 2024 r.
- Jesteśmy dumni z faktu, że - jako organizatorzy - możemy przyczynić się do wspierania dobrych i przedsiębiorczych pomysłów, które, jak pokazują chociażby przykłady z ubiegłego roku, są mocno osadzone w aktualnych potrzebach i wyzwaniach - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.
EEC Startup Challenge od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, łącząc osoby z kreatywnymi pomysłami biznesowymi w dążeniu do celu - pozyskaniu inwestora lub rozwoju funkcjonującej już na rynku młodej firmy (działalność nie może trwać dłużej niż 5 lat od pierwszej komercyjnej sprzedaży). Od pierwszej edycji projektu w 2016 roku, do konkursu zgłoszono już ponad tysiąc projektów, a szansę na rozwój i nagrody dostało 50 startupów.
Więcej o finalistach i laureatach zeszłorocznego konkursu można przeczytać poniżej:
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie