EEC 2019

Temat związany z relacjami Polski i Europy z Ukrainą pojawi się na EEC Trends

8 lutego, podczas konferencji EEC Trends, poruszymy kwestie związane z sytuacją w Ukrainie, relacjami na linii Kijów-Warszawa-Bruksela oraz możliwościami przyszłej odbudowy naszego wschodniego sąsiada.

  • Już 8 lutego 2024 roku w Warszawie odbędzie się konferencja wprowadzająca do Europejskiego Kongresu Gospodarczego - EEC Trends. Rejestracja udziału w wydarzeniu cały czas trwa!
  • Sesja "Polska, Ukraina, Europa" poświęcona będzie kwestiom związanym z sytuacją na Ukrainie oraz relacjom polsko-ukraińskich.
  • Udział w sesji potwierdzili: Jadwiga Emilewicz - poseł, minister przedsiębiorczości i technologii oraz minister rozwoju w latach 2018-2020, wicepremier w 2020 r., pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej w 2023 r., Monika Piątkowska, prezes Izby Zbożowo-Paszowej; Dariusz Blocher, prezes zarządu Unibepu, czołowej spółki budowlanej w Polsce, oraz Jacek Piechota, prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Sesję poprowadzi Rafał Kerger, redaktor naczelny portali WNP.PL, PulsHR.pl, PortalSamorzadowy.pl.

Sprawa toczącej się wojny w Ukrainie nadal jest centralnym punktem zainteresowania nie tylko świata polityki, ale również biznesu. Pomoc w odbudowie zniszczonej gospodarki ukraińskiej będzie realizowana w pełni po zakończeniu czynnej fazy konfliktu. Jednakże, jeszcze w realiach wojennych, kapitał zachodni, w tym polski, szuka możliwości włączenia się w proces odbudowy kraju zarówno w wymiarze infrastrukturalnym, budowlanym, jak również technologicznym.
Polskie firmy, ze względu na położenie naszego kraju i wielkość wymiany handlowej z Ukrainą, dla której Polska stała się najważniejszym partnerem handlowym, chciałyby wziąć aktywny udział w tym procesie.

Współpraca Polski i Unii Europejskiej z Ukrainą nie jest pozbawiona problemów. O nich też chcemy mówić

Na linii Kijów-Warszawa nadal pojawiają się sporne kwestie dotyczące przede wszystkim dostępu ukraińskich produktów rolnych do rynku unijnego, w tym polskiego. 

Warto pamiętać również o problemach związanych z drożnością polskich granic, przez które przechodzi większość towarów z Ukrainy na Zachód. Usprawnienie infrastruktury drogowej i morskiej (portów na Bałtyku) wpisuje się również w kontekst relacji UE i Polski z Ukrainą.

Te zagadnienia pojawią się w trakcie sesji poświęconej relacjom gospodarczym Polski i Europy z Ukrainą, a odpowiedni dobór uczestników zarówno z kręgów biznesu, polityki, jak również organizacji branżowych umożliwi pogłębienie tematu złożonych relacji na linii Kijów-Warszawa-Bruksela.

W sesji wezmą udział przedstawiciele polityki, biznesu i organizacji branżowych 

W sesji zatytułowanej "Ukraina, Polska, Europa" udział potwierdzili: Jadwiga Emilewicz - poseł, minister przedsiębiorczości i technologii oraz minister rozwoju w latach 2018-2020, wicepremier w 2020 r., pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej w 2023 r., Monika Piątkowska, prezes Izby Zbożowo-Paszowej, Dariusz Blocher, prezes zarządu Unibepu, czołowej spółki budowlanej w Polsc,e oraz Jacek Piechota, prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Sesję poprowadzi Rafał Kerger, redaktor naczelny portali WNP.PL, PulsHR.pl, PortalSamorzadowy.pl. 

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie