Już 8 lutego 2024 roku w Warszawie podczas konferencji EEC Trends porozmawiamy o najważniejszych trendach technologicznych, jakie pojawić się mogą w tym roku. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, w jakie technologie inwestować. Musicie być z nami!
Debata "Cyfrowa gospodarka, cyfrowa firma" ma na celu odpowiedzieć na kluczowe z punktu widzenia technologii pytania oraz wypracować zbiór rekomendacji dla rządu. Paneliści postarają się zdefiniować, jakie będą najważniejsze trendy technologiczne roku 2024. Wspólnie zastanowią się, w jakie technologie inwestować. Nie zabraknie miejsca na dogłębną analizę takich tematów jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, rozwiązania chmurowe czy robotyzacja procesów biznesowych.
Eksperci przeanalizują także motywacje i obawy, jakie mają firmy w kontekście inwestowania w cyfryzację. Poszukają odpowiedzi na pytanie: w jaki sposób pogodzić zapotrzebowanie na nowoczesne technologie z zieloną transformacją i dążeniem do efektywności energetycznej?
Już 8 lutego 2024 roku podczas prologu XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego, czyli konferencji EEC Trends odpowiedzi na postawione wyżej pytania poszukają znakomici prelegenci: Ireneusz Borowski, Country Manager Poland w Dassault Systèmes; Radosław Frańczak, partner i Technology Consulting Leader w Ernst&Young Polska; Marek Gabryś, prezes zarządu oraz współwłaściciel AIUT; Ewa Łuniewska, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego i Dariusz Mazurkiewicz, prezes zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.
EEC Trends to zapowiedź Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w Katowicach pomiędzy 8 a 10 maja 2024 roku. Oba wydarzenia to fora otwartego dialogu pomiędzy biznesem a otoczeniem - politykami, samorządowcami i instytucjami. Poruszona w czasie konferencji EEC Trends tematyka będzie kontynuowana w ramach paneli Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Wnioski z dyskusji mają też stanowić rekomendacje dla polskich władz. Po zakończeniu EEC Trends zostają one opracowane i jako zbiorczy dokument przekazane decydentom.
A wyzwań w kwestii cyfryzacji nie brakuje. Coraz częściej padają opinie, że cyfryzacja w ochronie zdrowia jest nieuchronna. Kluczowym aspektem w rozwoju technologicznym Polski są jednak pieniądze. Mówi się o powołaniu specjalnego funduszu dedykowanego rozwiązaniom opartym na sztucznej inteligencji, który pomoże rozwijać się młodym polskim start-upom. Jakie będą działania resortu cyfryzacji w kierunku rozwoju AI, jako technologii wpływającej na rozwój człowieka?
Odpowiedzi na te pytania, rekomendacje działań dla rządzących, technologiczne zagrożenia i szanse zdefiniowane zostaną już 8 lutego w Warszawie. Nie może was zabraknąć!
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie