EEC 2019

Już wiadomo, że największa impreza biznesowa Europy Centralnej przyciągnęła osoby zarządzające istotnymi spółkami w kraju

Bartkiewicz, Bettman, Brzoska, Fijoł, Jagiełło, Pawiński, Popko, Pruska - to tylko niektóre nazwiska prezesów najważniejszych spółek w Polsce - uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

  • Już wiadomo, że największa impreza biznesowa Europy Centralnej przyciągnęła osoby zarządzające najważniejszymi firmami różnych branż polskiej gospodarki.
  • Agenda spotkań, z wyszczególnieniem ścieżek dotyczących wybranych zagadnień, dostępna jest pod tym linkiem. Wciąż można zarejestrować się na tegoroczną edycję Kongresu.
  • XVI Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się 7-9 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Co roku Europejki Kongres Gospodarczy (EEC) przyciąga wiele osób ze świata biznesu, polityki czy gospodarki. W tym roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym pojawią się szefowie najważniejszych firm. Swój udział zapowiedzieli:

Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego, weźmie udział w panelach dyskusyjnych poświęconych sektorowi bankowemu oraz 20-leciu polskiego członkostwa w Unii Europejskiej.

Brunon Bartkiewicz z ING Banku Śląskiego jest stałym gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego (fot. PTWP)

Dominika Bettman, dyrektor generalna Microsoftu, będzie mówiła o transformacji cyfrowej i o tym, czy warto w nią inwestować. 

Magdalena Bezulska, prezes zarządu Veolii term, weźmie udział w panelu dotyczącym roli kobiet w biznesie. Z pozycji doświadczonej liderki będzie mówiła o zawodowych aspiracjach i wiążących się z nimi kosztach.

Rafał Brzoska, prezes InPost, uczestnik debaty o globalnej konkurencyjności europejskiej gospodarki, będzie podkreślał wagę innowacyjnych rozwiązań oraz wykorzystania wiedzy w procesie inwestycyjnym.

W Katowicach będzie również założyciel InPostu Rafał Brzoska fot. PTWP

Transformacja sektora energii to jeden z głównych nurtów kongresowej debaty

Alicja Chilińska-Zawadzka, prezes zarządu EDF Renewables Polska, zabierze głos w dyskusji poświęconej morskiej energetyce wiatrowej. Padną informacje o kosztach planowanych inwestycji; pojawi się kwestia local content w przyszłych przedsięwzięciach.

Michał Fijoł, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT, odpowie na pytania o strategię rozwoju branży lotniczej w Polsce. Nasz narodowy przewoźnik miał być motorem tych zmian. W bardzo mocno obsadzonej debacie poruszone zostaną kwestie kluczowe dla rozwoju sektora.

Przemek Gdański, prezes BNP Paribas Bank Polska, opowie o rozwiązaniach stymulujących aktywność banków. Będzie mowa o technologiach, ale i strategii podmiotów działających w tym sektorze. 

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach - dobre miejsce na wydarzenie o skali EEC. Ponad 170 sesji w trzy dni robi wrażenie, ale to uczestnicy przesądzają o wartości Kongresu. (fot. PTWP)

Sebastian Jabłoński, prezes Grupy Kapitałowej Respect Energy, poruszy tematy związane z polityką klimatyczną i zrównoważoną gospodarką. Czy gospodarka unijna udźwignie nowe wymagania? Jakie zadania związane z taksonomią stoją przed polskimi firmami? Transformacja energetyki i całej gospodarki to jeden z głównych tematów Kongresu.

Zbigniew Jagiełło, członek m.in. rad nadzorczych firm Blik, Asseco czy EkoEnergetyka, będzie mówił o finansach przyszłości - o nowych potrzebach, rozwiązaniach i modelach zachowań konsumentów. 

Dariusz Mazurkiewicz, prezes zarządu Polskiego Standardu Płatności (BLIK), w tej samej dyskusji (o finansach przyszłości) opowie o płatnościach online i cyberzagrożeniach z nimi związanych.

Wiktor Janicki, prezes firmy AstraZeneca Pharma Poland, będzie prelegentem debaty "Ochrona zdrowia jako element gospodarki". Dyskusja dotyczyć będzie bezpieczeństwa lekowego, produkcji i generowanych przez sektor farmaceutyczny korzyści dla krajowych gospodarek.

Prezesi największych firm wystąpią w roli prelegentów, ekspertów, ale także moderatorów debat

Agnieszka Kubera, prezeska Accenture Poland, poprowadzi dyskusję o cyfryzacji. Będzie pytała uczestników tego spotkania o to, jak zachęcać firmy do inwestowania w ten segment. 

Michał Mastalerz, partner zarządzający, prezes zarządu PwC Polska, będzie mówił w Katowicach o tym, jakie przemiany i związane z nimi wyzwania przewidują duże organizacje biznesowe w ciągu najbliższych 20 lat.

Krzysztof Niemiec, wiceprezes zarządu Track Tec, to już temat infrastruktury kolejowej w Polsce. Menedżer firmy dostarczającej elementy infrastruktury torowej będzie mówił m.in. o nowych kontraktach, długoterminowej pewności finansowania oraz o certyfikacji firm dopuszczanych do przetargów. 

Na Kongresie w Katowicach wielki biznes spotyka się z mniejszą rodzinną przedsiębiorczością

Henryk Orfinger, przewodniczący rady nadzorczej Dr Irena Eris, skupi się na sukcesji w firmach rodzinnych. Jak zapewnić zrównoważony i stabilny rozwój firm rodzinnych - o to pytani będą pozostali uczestnicy debaty. 

Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex, będzie mówił o rynku pracy. Druga z debat, w której weźmie udział, dotyczy inwestycji w Polsce.

Artur Popko, prezes Budimeksu, największej polskiej firmy budowlanej, weźmie udział w dyskusji poświęconej przetargom i postępowi technologicznemu w budownictwie.

Artur Popko, prezes Budimeksu, będzie jednym z uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Reprezentacja menedżmentu największych podmiotów polskiej gospodarki to siła EEC. fot. PTWP.

Anna Pruska, prezes zarządu Comarchu, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach będzie pytana o to, jakiej chcemy Europy i jak rozwijać gospodarczo kraje Wspólnoty.

Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy LUX MED, będzie prelegentką w dyskusji poświęconej systemowi ochrony zdrowia w Polsce. Po pierwsze pacjent - co to oznacza w praktyce?

Przemysław Sztuczkowski, prezes firmy Cognor Holding, weźmie udział w panelu "Surowce krytyczne i transformacja". Dyskusja będzie dotyczyła roli surowców w transformacji energetycznej oraz ich znaczenia dla międzynarodowej konkurencyjności i odporności gospodarki.

Zapraszamy do Katowic!

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie