Europejski Kongres Gospodarczy 20-22 września 2021
PSZ - 11-03-2021
XIII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach (EEC – European Economic Congress), pod patronatem WNP.PL, PortalSamorzadowy.pl i PulsHR.pl, odbędzie się w dniach 20-22 września 2021 r. w formule hybrydowej – stacjonarnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz online. Organizator wydarzenia, Grupa PTWP przez cały rok prowadzi szereg aktywności pod marką EEC, różnorodnych co do formuły, rozplanowanych w czasie i dopasowanych do nowych realiów.
Tegoroczny EEC skupi się na kluczowych obszarach dla polskiej i europejskiej gospodarki, które stworzą kilkanaście bloków tematycznych.
Spora część dyskusji zostanie poświęcona Europejskiemu Zielonemu Ładowi.
- Wsłuchując się w głosy partnerów i uwzględniając okoliczności, rozplanowaliśmy aktywności w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego miesiąc po miesiącu. Pod szyldem EEC prowadzimy rozmowy, wywiady, debaty, badania. Mocnym akcentem będzie cykl dyskusji online w maju, a 13. edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego zorganizujemy w dniach 20-22 września br. – stacjonarnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i jednocześnie zdalnie - informuje Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
- Hybrydowy model konferencji, co do zasady, zostanie już pewnie z nami na stałe - dodaje.
Główne nurty tematyczne to obszary, z których marka EEC będzie czerpać przez cały 2021 rok. Obejmują m.in. plan odbudowy dla Europy, a także narzędzia, dostępne środki, priorytetowe cele na poziomie wspólnotowym i krajowym. Analizując Europejski Zielony Ład, eksperci omówią m.in. nowe regulacje, nowe cele, poszukają także odpowiedzi na pytania czy 2021 to rok przełomu w procesie przechodzenia gospodarki „na zielone pozycje” i czy pandemia odsuwa zainteresowanie od skutków kryzysu klimatycznego oraz jak zmienia się gospodarka światowa w kontekście wyzwań klimatycznych.
Międzynarodowy handel i relacje gospodarcze po pandemii to kolejny z wiodących tematów kongresu. Kto wychodzi z kryzysu wzmocniony? Nowe role na globalnej scenie: Chiny, Indie, USA, Europa. Ile współpracy, ile konkurencji? Dynamiczni eksporterzy w nowych realiach. Łańcuchy dostaw i łańcuchy wartości, międzynarodowy rynek pracy, normy bezpieczeństwa, Europa Centralna na globalnej mapie - aktualna rola i potencjał - to także zagadnienia, które wezmą na tapet uczestnicy EEC.
Inny z czołowych nurtów tematycznych Europejskiego Kongresu Gospodarczego uwzględnia digitalizację gospodarki i trendy związane z cyfryzacją, sposoby wykorzystania cyfrowego przyspieszenia oraz technologie takie jak: sztuczna inteligencja, robotyzacja, internet rzeczy, chmura i big data.
Ostatni z wiodących obszarów dotyczyć będzie konsumentów w czasach „nowej normalności”. O tym, jak zmieniły się oczekiwaniach konsumentów w świecie po pandemii, głównych trendach, rosnącym znaczeniu e-commerce oraz zielonym zwrocie świadomości i jego rynkowych konsekwencjach rozmawiać będą zgromadzeni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz obecni online.
Zagadnienia XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego tworzą łącznie kilkanaście bloków tematycznych, na które złoży się ponad sto debat. Wezmą w nich udział przedstawiciele biznesu, zarówno „dojrzałego” jak i start-upów, polscy i europejscy politycy, eksperci i naukowcy. W programie zaplanowano kolejną edycję konkursu dla innowacyjnych firm Start-up Challenge.
- W roku 2019 Europejski Kongres Gospodarczy odwiedziło 15 tys. osób. Jesteśmy przekonani, że docelowo wrócimy do tych dobrych statystyk dokładając zasięgi internetowe. Zmienia się format kongresu, ale idea pozostaje niezmienna, w gronie decydentów i biznesu chcemy rozmawiać o tym ,co najważniejsze dla gospodarki - dodaje Wojciech Kuśpik.
Każdego roku agenda największego spotkania biznesowego Europy Centralnej obejmuje wachlarz tematów gospodarczych w ich społecznym i politycznym kontekście. Sesje plenarne wyznaczają główne kierunki, które w przybliżeniu rozwijają panelowe spotkania specjalistów. W wydarzeniu biorą udział unijni komisarze, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy i praktycy oraz decydenci.
W lutym 2021 r. odbyło się dwudniowe EEC Trends, kolejne debaty online zaplanowano na maj tego roku, hybrydowy XIII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach odbędzie się w dniach 20-22 września 2021 r.
Europejski Kongres Gospodarczy 2020 r. zgromadził 3,5 tys. gości stacjonarnych i 6,7 tys. uczestników online oraz odnotował ponad 100 tys. unikalnych użytkowników śledzących przebieg debat w internecie. Retransmisje wszystkich sesji dostępne są na stronie www wydarzenia.
Szanowny Użytkowniku!
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.