EEC 2019

EEC Startup Challenge 2024 łączy twórców innowacyjnych projektów z dużymi graczami na rynku

EEC Startup Challenge 2024 to okazja dla tych, którzy pragną usprawnić i przyspieszyć rozwój swego startupu. Konkurs – zdaniem  laureatów z lat ubiegłych – stanowi platformę łączenia twórców biznesu z inwestorami i partnerami biznesowymi. Rejestracja trwa do 28 lutego 2024 r.

  • Już tylko do 28 lutego można zgłosić swój startup do EEC Startup Challenge 2024.
  • Najpierw nastąpią dwa etapy wstępnej selekcji, w końcu w każdej z pięciu kategorii ogłoszonych zostanie pięcioro finalistów. Podczas finału (8 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach) jury wybierze laureatów.
  • Laureaci z poprzednich lat podkreślają, że dzięki udziałowi w konkursie zyskali doświadczenie i wiedzę, która pomogła doskonalić ich usługi i produkty. To też świetna okazja, by wzbogacić rozwijać się w środowisku sprzyjającym innowacjom na Europejskim Kongresie Gospodarczym, największej imprezie tego typu w centralnej Europie.

Ideą konkursu EEC Startup Challenge 2024 jest łączenie twórców innowacyjnych projektów z dużymi graczami na rynku, którzy poszukują inspiracji i nowych możliwości inwestowania. Networking i inne korzyści stwarzają najlepszym szansę, by usprawnić i przyspieszyć rozwój swego startupu.

- Fakt, że zostaliśmy laureatem (...) konkursu Startup Challenge, znacząco przyczynił się do budowy rozpoznawalności spółki. Wzrosło zainteresowanie zarówno ze strony mediów, jak i inwestorów. Dostaliśmy więc swego rodzaju "boost marketingowy", a to bardzo wspomogło procesy rekrutacyjne technologów menedżerów, którzy przekonali się, jak dużym potencjałem jest obdarzony nasz projekt. Finalnie otrzymaliśmy również rundę inwestycyjną na kwotę ponad miliona złotych - powiedział w rozmowie z WNP.PL Piotr Pietras z The True Green, laureata EEC Startup Challenge 2022. 

EEC Startup Challenge 2024 – jak wygląda procedura konkursu i gdzie się zgłosić

Swoje pomysły na biznes można zgłaszać do 28 lutego 2024 r. w pięciu kategoriach konkursowych: Modern Economy, Environment, Health & Biotechnology, Business Processes oraz Client & Lifestyle.

Najpierw w każdej kategorii wyłonionych zostanie pięcioro finalistów, a podczas finałowej gali (8 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach) jury wybierze laureatów.

Udział w konkursie to też szansa na networking podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, czyli największej imprezy biznesowej centralnej Europy (7-9 maja 2024 roku w Katowicach). Tam też grono finalistów zaprezentuje swój pomysł na biznes przed gronem potencjalnych inwestorów i ekspertów.

Od pierwszej edycji w 2016 roku zgłoszono już ponad tysiąc projektów, a laureatami konkursu zostało 50 startupów.

Zgłoś się do EEC Startup Challenge 2024

EEC Startup Challenge 2024 to most technologiczny, łączący startupy z inwestorami

Dlaczego warto wziąć udział w EEC Startup Challenge 2024? Laureaci z poprzednich lat podkreślają, że dzięki temu zyskali doświadczenie i wiedzę, która pomogła doskonalić ich usługi i produkty; rozwijać się w środowisku sprzyjającym innowacjom i młodym przedsiębiorcom.

- To most technologiczny łączący startupy z inwestorami. Niektórzy inwestorzy nie są zainteresowani startupami, bo powątpiewają w ich technologie czy boją się inwestować we wczesnym etapie rozwoju przedsiębiorstw. Dużo łatwiej jednak do nich trafić, jeśli można się zaprezentować na imprezie o tak ugruntowanej marce, jaką jest Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. To w istotnym stopniu wzmacnia zaufanie do firmy wśród inwestorów - zauważył z kolei Miron Tokarski z Genomtec, laureata z lat ubiegłych.

- Przemowa podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego i odbiór nagrody przy tak licznej publiczności (...) zrobiły na mnie nawet większe wrażenie aniżeli zwycięstwo na Polish Freeski Open - mówił swego czasu Bartek Sibiga z DDOB.

Zespół The True Green, laureata Startup Challenge 2022 Fot. mat. pras.

- Jako startup mieliśmy możliwość dotarcia do nowych, potencjalnych kontrahentów oraz inwestorów, którzy niezmiennie wykazują zainteresowanie naszą innowacyjną usługą - opowiadał Daniel Jarząb, prezes innego jeszcze laureata - PayEye o swoim udziale w rywalizacji.  

Magly, finalista EEC Startup Challenge 2023, ostatni rok uznaje za bardzo udany, do czego – jak zauważa szef tego startupu Filip Budny – bez wątpienia przyczynił się sukces w konkursie organizowanym przez PTWP. Przed nami kolejna edycja konkursu.

Także Filip Budny nie ma wątpliwości, że takie konkursy jak EEC Startup Challenge pomagają młodym firmom rozwinąć skrzydła.

- Zdecydowanie to nam pomogło. W ramach nagrody z EEC pojechaliśmy do Dubaju, gdzie tam też zostaliśmy wyróżnieni. Podobna sztuka udała się nam w innych konkursach. Następnie w listopadzie byliśmy w "Pytaniu na śniadanie". To jest taki element, który dał nam wiatr w skrzydła i pozwolił otwierać drzwi, które wcześniej pozostawały zamknięte - ocenia.

Chcesz mieć szansę na podobne odczucia i efekty? Chcesz doskonalić swoją ścieżkę rozwoju? Wyślij zgłoszenie na konkurs Startup Challenge 2024 - do 28 lutego 2024.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie