EEC 2019

W górnym rzędzie od lewej: Barbara Rychalska, Aleksandra Przegalińska-Skierkowska oraz Daniel Lichota. W dolnym rzędzie od lewej: Artur Pollak, Piotr Sankowski i Paweł Szygulski - moderator dyskusji

Daniel Lichota, prezes KGHM Centrum Analityki; Artur Pollak, prezes zarządu APA Group; Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, prorektor ds. współpracy z zagranicą i ESR z Katedry Zarządzania w Społeczeństwie Sieciowym w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie; Barbara Rychalska, AI Research Scientist w Synerise; Piotr Sankowski, prezes, IDEAS NCBR - będą gośćmi sesji "Digitalizacja - technologie z potencjałem", która już 20 stycznia zostanie zorganizowana w ramach konferencji EEC Trends w Warszawie.

Cyfrowa transformacja gospodarki w bardzo dużym stopniu decyduje dziś o jej konkurencyjności. Różne obszary zastosowania AI, od wirtualnych asystentów po zaawansowaną robotykę, powinny spowodować głębokie zmiany w tradycyjnych łańcuchach wartości. Sztuczna inteligencja często pomaga usprawnić zaopatrzenie i zarządzanie działalnością operacyjną, zmniejszyć koszty rozwoju produktów oraz szybciej i precyzyjniej reagować na zmiany rynkowe.

AI staje się istotnym się czynnikiem budowania przewagi konkurencyjnej oraz wyznacznikiem tego, w jaki sposób polskie firmy są w stanie sprostać wymaganiom stawianym przez odbywającą się właśnie rewolucję przemysłową.

W ostatnich latach duże znaczenie zyskały też technologie chmurowe, analityka big data czy innowacje w robotyce, które z jednej strony prowadzą do coraz ciekawszych zastosowań cobotow, czyli robotów współpracujących, a z drugiej umożliwiają tworzenie robotów, które coraz lepiej współpracują z innymi urządzeniami i coraz lepiej adaptują się do zmiennych warunków działania.

To wszystko integruje zaś przemysłowy internet rzeczy, niejednokrotnie korzystający też z dobrodziejstw przetwarzania danych na brzegu.

Goście sesji "Digitalizacja - technologie z potencjałem" ramach EEC Trends poszukają odpowiedzi przede wszystkim na pytania dotyczące efektywnego stosowania technologii cyfrowych w gospodarce oraz spróbują przewidzieć ich dalszy rozwój.

Sesja będzie składać się z dwóch części. W pierwszej dziennikarz portalu WNP.PL porozmawia z Aleksandrą Przegalińską-Skierkowską, prorektor ds. współpracy z zagranicą i ESR z Katedry Zarządzania w Społeczeństwie Sieciowym w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie o zagadnieniach związanych ze sztuczna inteligencją. W drugiej temat sztucznej inteligencji i pozostałych technologii cyfrowych rozwiną w debacie: Daniel Lichota, prezes KGHM Centrum Analityki; Artur Pollak, prezes zarządu APA Group; Barbara Rychalska, AI Research Scientist w Synerise; Piotr Sankowski, prezes, IDEAS NCBR.

Początek sesji o godzinie 13.30 w hotelu Sheraton Grand w Warszawie. Wciąż można rejestrować swój udział w wydarzeniu.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie