EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Marcin Poprawski

Marcin Poprawski

Firma: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Stanowisko: Instytut Kulturoznawstwa

dr Marcin Poprawski - pracownik Instytutu Kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, współtwórca i koordynator centrum badawczego Regionalne Obserwatorium Kultury UAM. Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych UAM. Od 2006 roku jest wykładowcą na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Doktor nauk humanistycznych, muzykolog (absolwent Wydziału Historycznego UAM),  swoje umiejętności doskonalił podczas stażu w Centre for Cultural Policy Studies na Uniwersytecie Warwick (2012) oraz w ramach projektu „Teaching Cultural Policies” realizowanego na uniwersytecie CEU w Budapeszcie (2008); menedżer instytucji i organizacji kulturalnych, koordynator zespołów badawczych w obszarze zarządzania w kulturze i polityki kulturalnej, współautor strategii i szkoleń dla samorządów i instytucji, autor i redaktor publikacji z zakresu nauk o kulturze, zarządzania, estetyki (m.in. New organisms in the cultural ‘ecosystems’ of cities: The rooting and sustainability of arts & culture organizations” in: W. Byrnes and A. Brkić (eds.),  “The Routledge Companion to Management and the Arts”, Routledge, London 2019), ekspert Związku Miast Polskich.

Swoje badania prezentował na wielu międzynarodowych konferencjach i spotkaniach grup badawczych w Europie i Azji. Jego zainteresowania badawcze, publikacje i projekty eksperckie dotyczą: polityk kulturalnych, kultur organizacyjnych w organizacjach artystycznych, kulturalnych oraz instytucjach dziedzictwa, lokalnych ekosystemów kultury, festiwali artystycznych, profesjonalizacji kadr sektora kultury, miejskiej kulturalnej sfery publicznej, zarządzania w instytucjach kultury, przedsiębiorczości kulturalnej, rozwoju publiczności (audience development), estetyki organizacyjnej i estetyki muzycznej.

W latach 2013-2017 był wiceprezesem europejskiej sieci akademickiej ENCATC z siedzibą w Brukseli, największej międzynarodowej sieci instytucji edukacyjnych i badawczych w dziedzinie zarządzania w kulturze i polityk kulturalnych (www.encatc.org); ekspert w międzynarodowych konsorcjach badawczych, m.in: Engage Audiences, Cultural and Creative Spillovers in Europe, gościnny wykładowca uczelni artystycznych m.in.: DAMU w Pradze, JAMU w Brnie, VSMU w Bratysławie, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych Akademia Dziedzictwa w Krakowie.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie