Ruszyła rejestracja na konferencję EEC Trends, stanowiącą prolog Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Już 3 lutego 2025 roku spotkamy się w warszawskim hotelu Sheraton.
Właśnie ruszyła rejestracja na konferencję EEC Trends, która odbędzie się w Warszawie 3 lutego 2025 roku.
EEC Trends to otwarta, intensywna, wielowątkowa debata o polskiej gospodarce, odbywająca się w ramach jednego dnia dyskusji i spotkań przedstawicieli świata biznesu, polityki oraz nauki i środowiska eksperckiego.
EEC Trends to jednocześnie prolog XVII Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC, 23-25 kwietnia 2025 r., Katowice) i kamień milowy procesu budowania agendy największej debaty gospodarczej Europy Centralnej.
W czasie EEC Trends agenda Europejskiego Kongresu Gospodarczego przybiera ostateczny kształt - aktualny, odpowiadający na coraz to nowe wyzwania trudnej współczesności, prognozujący zjawiska kluczowe dla rozwoju gospodarczego.
Sesją inaugurującą jednodniową konferencję, która odbędzie się w hotelu Sheraton w Warszawie, będzie "Bezpieczna i konkurencyjna gospodarka". Eksperci porozmawiają o kluczowych elementach bezpieczeństwa gospodarczego:
W trakcie szóstej już edycji EEC Trends pod dyskusję trafią tematy, które opracowane jako wnioski i uwagi, określą główne kierunki trzydniowej europejskiej debaty w Katowicach.
Nie zabraknie paneli poświęconych m.in. transformacji sektora energii, infrastrukturze i logistyce czy zagranicznej ekspansji polskiego biznesu.
Eksperci i praktycy rynkowi porozmawiają również o nowoczesnych technologiach, zwłaszcza sztucznej inteligencji, rozwiązaniach chmurowych i cyberbezpieczeństwie.
Z pewnością w Warszawie pojawi się - jako temat wiodący - problematyka bezpieczeństwa gospodarczego oraz roli przemysłu w kształtowaniu politycznej i społeczno-ekonomicznej odporności. A wszystko to w ścisłym powiązaniu z konkurencyjnością polskiej produkcji, o którą dbać trzeba w dynamicznym i nieprzewidywalnym otoczeniu.
Decydujące dla konkurencyjności gospodarki będą dalsze losy transformacji polskiego sektora energii. Strategiczne kierunki tych zmian, ich otoczenie regulacyjne, wysiłek inwestycyjny prowokują pytania o cele i skuteczność, o szanse i ryzyka. Czas przyspieszenia - to przewodnie hasło tego segmentu warszawskiej debaty.
Dla koniunktury i warunków funkcjonowania gospodarki niezwykle ważna będzie powodzenie programu inwestycji w krajowej infrastrukturze transportowej. Tu także przychodzi nam działać pod presją czasu.
Najważniejsze zjawiska, tendencje i technologie w cyfryzacji gospodarki, skuteczne wsparcie polskiej aktywności eksportowej i inwestycyjnej w świecie, zielona transformacja i dekarbonizacja w strategiach firm, niepokoje o rynek pracy - te zagadnienia dopełnią bogatą agendę EEC Trends.
Podczas EEC Trends w Warszawie odbędzie się również spotkanie Rady Programowej Europejskiego Kongresu Gospodarczego - z udziałem uczestników projektu EEC Members, ukierunkowanego na całoroczny networking w elitarnym gronie uczestników i partnerów EEC. Spotkanie połączonych gremiów będzie poświęcone programowaniu najbliższej edycji Kongresu i integracji środowiska EEC.
Konferencji EEC Trends będzie towarzyszyć wieczorna gala WNP Awards - nagrody, przyznawanej przez redakcję portalu WNP.PL. Grono laureatów stworzą ci, którzy przekuwają trudności i wyzwania w szanse i sukcesy zmieniając na lepsze polską gospodarkę.
W 2024 roku statuetki WNP Awards trafiły w ręce 10 laureatów. W ich gronie znaleźli się: operator płatności mobilnych Blik, firmy Cognor, Danfoss w Polsce, Elemental Holding, Empik, Grupa Kruk, TDJ, Vive Textile, a także Aleksandra Przegalińska, Władysław Grochowski i założona przez niego firma Arche.
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie