Nowy kapitalizm - ale jaki?
ZOBACZ WIĘCEJZbigniew Jakubas
Firma: Grupa Kapitałowa Multico
Stanowisko: właściciel
Firma: Grupa Kapitałowa Multico
Stanowisko: właściciel
Urodzony 25 kwietnia 1952 roku w Lublinie, absolwent Politechniki Częstochowskiej, Wydziału Elektrycznego o specjalizacji elektrotechnika. Tytuł magistra inżyniera uzyskał w 1978 r.
W 1989 r. Zbigniew Jakubas założył Spółkę Multico. Na bazie tej Spółki powstała Grupa Kapitałowa, w skład której wchodzą m.in.: Mennica Polska S.A. – zajmująca się produkcją menniczą (monety i wyroby grawersko-medalierskie), świadczeniem nowoczesnych usług teleinformatycznych (bilety komunikacji miejskiej, usługi związane z kartą miejską, doładowania telefonów komórkowych) oraz działalnością deweloperską; Energopol Warszawa S.A. prowadząca działalność w zakresie projektowania i budowy rurociągów do przesyłu gazu ziemnego i ropy naftowej; Ipaco Sp. z o.o. – zajmująca się szyciem konfekcji damskiej i męskiej; Multico Oficyna Wydawnicza Sp. z o.o. – wydawnictwo książek przyrodniczych i poradników oraz New Century Arts S.A. działająca w branży filmowej.
Od 1999 r. Pan Zbigniew Jakubas jest inwestorem na Giełdzie Papierów Wartościowych i akcjonariuszem spółek: Mennica Polska S.A., NEWAG S.A., Centrum Nowoczesnych Technologii S.A, Zakłady Automatyki Polna S.A.
Zbigniew Jakubas pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Mennicy Polskiej S.A.
(od 06.2003), Przewodniczącego Rady Nadzorczej Netia S.A. (od 05.2014), Przewodniczącego Rady Nadzorczej NEWAG S.A. (od 2004) oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej Fundusz Inwestycji Polskich (2013),
Ponadto działa w ogólnopolskiej organizacji Polska Rada Biznesu, zrzeszającej biznesmenów, polityków i artystów.
Nowy kapitalizm - ale jaki?
ZOBACZ WIĘCEJRatujmy kapitalizm przed nim samym? – próba diagnozy. Liberalna doktryna gospodarcza w ogniu krytyki. Jeśli nie rynek i wolność gospodarcza, to co? Wzrost nie za wszelką cenę – w poszukiwaniu równowagi. Odpowiedzialny rozwój w nowym kontekście. Społeczne obowiązki gospodarki: środowisko, zdrowie, etyka. Migracje i kryzysy a rynek pracy w Europie. Nowe odpowiedzi na tradycyjne pytanie: ile państwa w gospodarce? Państwo jako regulator, kreator polityki gospodarczej, właściciel firm i inwestor – co na to wolny rynek? Rola sektora prywatnego w rozwoju rynku i gospodarki. Pomysł, który zmienia świat – kreatywna siła w gospodarce i życiu społecznym. Misja a zysk – pozorne sprzeczności? Rola lidera we współczesnych organizacjach biznesowych: osobowość i standard etyczny, decyzje i ich konsekwencje.
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie