A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Michael von Liechtenstein

Michael von Liechtenstein

Firma: Geopolitical Information Services AG

Stanowisko: prezes zarządu

Ukończył Wydział Ekonomii Uniwersytetu Wiedeńskiego, uzyskując stopień Magister der Sozial- und Wirtschaftswissenschaften (M.A. in Business Administration).

W latach 1978-1987 książę pracował w Nestle SA, początkowo w dziale kontroli/zarządzania finansowego/audytu operacyjnego w wielu krajach Europy i Afryki, następnie w zarządzie zagranicznej spółki-córki Nestle. W 1987 r. wrócił do Liechtensteinu, gdzie objął stanowisko dyrektora zarządzającego w Industrie- und Finanzkontor Vaduz, wiodącej firmy w sektorze usług finansowych. Obecnie jest prezesem Industrie- und Finanzkontor.

W 2011 r. książę Michael von Liechtenstein założył Geopolitical Information Service AG (GIS, obecnie Geopolitical Intelligence Services AG), platformę informacyjną z dziedziny doradztwa i wywiadu geopolitycznego. GIS oferuje pogłębione analizy sporządzane przez  niezależnych ekspertów specjalizujących się w geopolityce, ekonomii, wojskowości, kwestiach bezpieczeństwa i energetyki.

Oprócz tego książę jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Profesjonalnych Powierników w Liechtensteinie, prezesem European Center of Austrian Economics Foundation Vaduz, a także członkiem rady dyrektorów Institut de Recherches Économiques et Fiscales (IREF).

Ród książęcy Liechtensteinów sięga korzeniami XII wieku. Liechtensteinowie należą do najzamożniejszych rodzin Europy, a obecnie panujący Hans-Adam II to jeden z najbogatszych monarchów świata.

Opinie księcia Michaela von Liechtenstein, jego komentarze do bieżącej sytuacji geopolitycznej na świecie a także raporty wybitnych światowych ekspertów z dziedziny ekonomii, polityki, obronności i bezpieczeństwa dostępne są na www.gisreportsonline.com

Bierze udział w sesjach:

  • Globalne porozumienia czy protekcjonizm?

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    Globalne porozumienia czy protekcjonizm?

    Globalne porozumienia czy protekcjonizm?

    • Regulacyjne narzędzia konkurencji w globalnej gospodarce 
    • Protekcjonizm jako trend w gospodarce. Wolny rynek w odwrocie?
    • Przyszłość globalnych porozumień o wolnym handlu z udziałem USA w obliczu zmiany doktryny polityczno-gospodarczej
    • Groźba „wojen handlowych”. Jak mogłyby wpłynąć na europejską i polską gospodarkę
    • Status gospodarki wolnorynkowej dla Chin? Kiedy i pod jakimi warunkami?
    • Chiny motorem globalizacji? Skutki dla świata
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie