A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Mariusz  Zawisza

Mariusz Zawisza

Firma: Remak SA

Stanowisko: wiceprezes, członek zarządu

 

Pan Mariusza Zawisza jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2000 r. uzyskał tytuł Master of Business Administration na University of Central Lancashire. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Rachunkowości Zarządczej i Kontrolingu oraz studia podyplomowe na kierunku Międzynarodowych Standardów Rachunkowości w WSPiZ im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Pan Mariusza Zawisza pełnił funkcje kierownicze w Zakładach Remontowych Energetyki Lublin S.A, i w notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych Lubelskich Zakładach Przemysłu Skórzanego Protektor S.A.. W okresie 2001-2004 był dyrektorem finansowym i członkiem zarządu w giełdowej spółce Instal Lublin S.A.. W latach 2004 – 2006 był członkiem zarządu MPWiK S.A. w Warszawie odpowiedzialnym za sprawy ekonomiczno-finansowe. Następnie - w latach 2006-2007 – był członkiem zarządu, dyrektorem ds. Ekonomii i Finansów oraz prezesem zarządu Lubelskich Zakładów Energetycznych LUBZEL S.A.. Od lipca 2007 r. do sierpnia 2010 r. pełnił funkcję prezesa zarządu PGE Dystrybucja Lubzel spółka z o. o, a następnie do końca grudnia 2013 r. był prezesem zarządu PGE Dystrybucja S.A. – największego Operatora Systemu Dystrybucyjnego w Polsce. Od stycznia 2014 roku do grudnia 2015 roku był prezesem zarządu PGNIG S.A. – jednej z największych w Polsce spółek notowanych na GPW. W ostatnim okresie współpracował z Quadrat Partners sp. z o. o. na pozycji dyrektora ds. projektów restrukturyzacyjnych i prowadził własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa gospodarczego. 
Pracował w radach nadzorczych spółek: Elektrociepłownia Lublin Wrotków, , EPC S.A w Warszawie, Exatel S.A., PGE Systemy S.A., Gaz Trading S.A. i Europolgaz S.A. a aktualnie jest członkiem rady nadzorczej spółki Energia dla Firm S.A. W latach 2014-2015 przewodniczył radzie dyrektorów PGNIG Upstream International.

 

 

Bierze udział w sesjach:

  • Przemysł urządzeń i usług dla energetyki

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    Przemysł urządzeń i usług dla energetyki

    Przemysł urządzeń i usług dla energetyki

    • Polska specjalność: energetyka konwencjonalna
    • Potencjał i możliwe kierunki eksportowe
    • Modele biznesowe – rola generalnego wykonawcy, projektanta, dostawcy urządzeń
    • Wsparcie państwa. Dyplomacja ekonomiczna i finansowanie
    • Sytuacja na mało spenetrowanych rynkach. Ryzyka kontraktowe, finansowe, dostęp do lokalnego potencjału podwykonawczego
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie