Przyszłość samorządu terytorialnego w Polsce. Polityka
ZOBACZ WIĘCEJLucjusz Nadbereżny
Stanowisko: prezydent Stalowej Woli
Stanowisko: prezydent Stalowej Woli
Urodził się 21 maja 1985 w Stalowej Woli. Syn Ireny i Włodzimierza. W 2004 po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Stalowej Woli rozpoczął studia na kierunku Politologia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Następnie w 2006 roku rozpoczął drugie studia na kierunku Prawo na WZPNoG Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli.
Tytuł magistra politologii uzyskał broniąc pracy dyplomowej pt.: „Marketing jednostek samorządu terytorialnego we współczesnej Polsce - na przykładzie miasta Stalowa Wola. Drugi tytuł magistra otrzymał na kierunku Prawo KUL broniąc pracy magisterskiej pt.: "Orzekanie przez bezstronnego sędziego".
Od 2006 r do 2014 r. radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Pierwszy raz został radnym
w wieku 21 lat – stając się wtedy najmłodszym radnym w historii Stalowej Woli. Startując ponownie w 2010 roku zdobył 1268 głosów uzyskując po raz drugi mandat radnego. Uzyskany wynik 1268 głosów okazał się rekordowy w historii wyborów do Rady Miejskiej w Stalowej Woli.
Był Dyrektorem Biura Poselskiego Posła Antoniego Błądka a następnie Dyrektorem Biura Senator Janiny Sagatowskiej. W 2013 r. został Dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, natomiast w 2014 r. został Dyrektorem Departamentu Organizacyjno-Prawnego
w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie
W wyborach samorządowych w 2014 roku został wybrany Prezydentem Miasta Stalowej Woli na kadencję 2014 – 2018.
Prywatnie szczęśliwy mąż Aleksandry i ojciec dwóch synów Miłosza i Gabriela.
Obecnie jest sekretarzem Zarządu Podkarpackiego Stowarzyszenia
Samorządów Terytorialnych, które skupia większość samorządów z terenu województwa podkarpackiego. Jest również prezesem Stowarzyszenia Miast Centralnego Okręgu Przemysłowego, w związku z misją miasta Stalowej Woli, szerzącego ideę COP w Polsce. Od października 2015 roku jest doradcą Prezydenta RP w Narodowej Radzie Rozwoju.
Przyszłość samorządu terytorialnego w Polsce. Polityka
ZOBACZ WIĘCEJOglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie