A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Kazimierz Kujda

Kazimierz Kujda

Firma: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Stanowisko: prezes zarządu

Jest doktorem nauk technicznych, inżynierem elektrykiem, ekonomistą, specjalistą w dziedzinie zarządzania. Od października 2015 roku zasiada w Narodowej Radzie Rozwoju przy Prezydencie RP. Ma wieloletnie doświadczenie menedżerskie, zwłaszcza w sferze ekologii. Poprzednio już dwukrotnie pracował w Zarządzie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w tym cztery lata na stanowisku Prezesa Zarządu.

Ukończył wyższe studia magisterskie na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej oraz studia magisterskie na Wydziale Ekonomiki Produkcji Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa) w Warszawie.
W 1986 roku obronił pracę doktorską na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, a w roku 1996 uzyskał z wyróżnieniem dyplom MBA w Centrum Kształcenia Menedżerów przy Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Bliskie związki z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczął w 1998 roku. Pełnił w NFOŚiGW najpierw funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu (1998-2000), a następnie Prezesa Zarządu (2000-2002) oraz eksperta (2002-2004). Ponownie Prezesem Zarządu NFOŚiGW był w latach 2006-2008, wcześniej zaś Zastępcą Prezesa (2005-2006). Dodatkowe doświadczenie w dziedzinie ekologii oraz w związanych z nią kwestiach finansowych, budżetowych i inwestycyjnych nabył w latach 1998-2001 i 2006 jako członek Rady Nadzorczej Banku Ochrony Środowiska S.A.

Jest menedżerem wyspecjalizowanym w zarządzaniu strategicznym oraz długoterminowym planowaniu (finansowym i marketingowym), z bogatym doświadczeniem zwłaszcza we wdrażaniu projektów proekologicznych i wykorzystywaniu funduszy z Unii Europejskiej. Jego wcześniejsze kierownicze działania w sferze ochrony środowiska dotyczyły w szczególności procedur przetargowych, negocjowania i podpisywania kontraktów, nadzoru prawnego i finansowego nad inwestycjami.

W latach 2008-2015 był Prezesem Zarządu spółki Srebrna, którą kierował także w latach 1995-1998. Jako specjalista od zarządzania pełnił również funkcję Rektora Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie (2004-2005) oraz Rektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży (2004-2007). Wchodził ponadto w skład Zarządu Fundacji Prasowej Solidarności oraz Zarządu spółki Słowo Niezależne.

W początkach kariery zawodowej pracował jako kierownik wydziału oraz główny specjalista w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych, a we Wspólnocie Energetyki i Węgla Brunatnego był głównym specjalistą odpowiedzialnym za planowanie strategiczne.

Obecne stanowisko Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pełni (po raz trzeci) od 18 grudnia 2015 roku.

 

 

Bierze udział w sesjach:

  • Ciepłownictwo i kogeneracja

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    Ciepłownictwo i kogeneracja

    Ciepłownictwo i kogeneracja

    • Przyszłość sektora ciepłowniczego w Polsce
    • Kontynuacja systemów wsparcia dla kogeneracji. Co po roku 2018?
    • Rentowność sektora a obowiązujące regulacje
    • Miks paliw w ciepłownictwie. Kierunki zmian
    • Walka ze smogiem szansą dla ciepła systemowego?
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie