Inna Europa w innym świecie - sesja inauguracyjna
ZOBACZ WIĘCEJJerzy Buzek
Stanowisko: poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, Prezes Rady Ministrów w latach 1997-2001, przewodniczący Rady EEC
Stanowisko: poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, Prezes Rady Ministrów w latach 1997-2001, przewodniczący Rady EEC
Polski polityk i profesor uniwersytecki, były Premier Polski i Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Europoseł od 2004r., obecnie przewodniczący komisji przemysłu, badań naukowych i energii (ITRE). Z ramienia PE odpowiedzialny za rozporządzenie nt. bezpieczeństwa dostaw gazu oraz sprawozdanie o innowacjach w dziedzinie czystej energii. Wcześniej sprawozdawca 7-go Programu Ramowego na rzecz Badań, Planu Strategicznego Technologii Energetycznych oraz Wewnętrznego Rynku Energii w UE. W 2010 r. razem z Jacques’em Delores’em zapoczątkował Europejską Wspólnotę Energetyczną, fundament dzisiejszej Unii Energetycznej, która miała wzmocnić unijną politykę energetyczną i współpracę w ramach i poza UE. Pełni funkcję Honorowego Przewodniczącego Rady Patronackiej – Komitetu Organizacyjnego Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Inna Europa w innym świecie - sesja inauguracyjna
ZOBACZ WIĘCEJPotrzebny nowy pomysł na Europę – „niech będzie jak dawniej” już nie działa. Przemiany polityczne w Europie przechylającej się w kierunku populizmu, izolacjonizmu – ich wpływ na warunki prowadzenia biznesu. Co ma do zaproponowania europejska opcja związana z ideą wolnego rynku w gospodarce i demokracją w polityce? Gospodarcza Europa po Brexicie. Skutki rozwodu dla wymiany gospodarczej, europejskiego rynku pracy, finansów. Prawdopodobieństwo innych exitów – efekt odstraszania? Możliwe zmiany w europejskiej polityce spójności (zmniejszenie jej budżetu i zorientowanie w większym stopniu na konkurencyjność). Europa dwóch prędkości – scenariusz w realizacji? Nowa rola i pozycja strefy euro. Co z krajami „drugiej prędkości”? Państwa Europy Centralnej wobec wewnętrznych przeobrażeń Unii.
Energetyka w Europie - najważniejsze pytania
ZOBACZ WIĘCEJJak regulacje na szczeblu UE zaważą na rozwoju energetyki – Pakiet klimatyczny, Pakiet zimowy, system EU ETS. Droga do Unii Energetycznej – zrównoważona, bezpieczna i konkurencyjna energia w Europie. Krajowe strategie energetyczne – dokąd zmierzamy? Rewolucja technologiczna i jej skutki: magazynowanie energii, elektromobilność, energetyka rozproszona i prosumencka, nowe rozwiązania w energetyce odnawialnej. Aby moc była z nami – ile kosztuje bezpieczeństwo energetyczne? Energia dla przemysłu – pewna, dostępna i tania. Czy to możliwe?
Polityka ochrony klimatu - kontynuacje i korekty
ZOBACZ WIĘCEJTransformacja regionów górniczych i przemysłowych w UE
Przemysł czasu wolnego
ZOBACZ WIĘCEJOglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie