Jacek Czerniak
Firma: Citi Handlowy
Stanowisko: Dyrektor, Departament Klientów Globalnych
Od grudnia 2009 Jacek Czerniak pełni stanowisko dyrektora Departamentu Klientów Globalnych (GSG) w Sub-Sektorze Bankowości Korporacyjnej i Przedsiębiorstw (CCB) w banku Citi Handlowy, które łączy z funkcją dyrektora zarządzającego od grudnia 2012 r.
Portfolio klientów kierowanego przez Jacka Departamentu GSG to 630 relacji, w tym gronie są zarówno korporacje, jak i instytycje finansowe. Ta działalność generuje każdego roku około 130 milionów dolarów przychodów dla Subsektora Bankowości Korporacyjnej i Bankowości Przedsiębiorstw (Corporate and Commercial Bank - CCB) w Polsce.
Jacek rozpoczął swoją karierę zawodową w 1995 r. w katowickim oddziale BRE Banku (spółka zależna Commerzbank AG) jako analityk kredytowy. Po roku został przyjety na stanowisko opiekuna klienta w ówczesnym Citibanku. Po trzech latach pracy na Śląsku Jacek został oddelegowany do utworzenia struktur Bankowości Korporacyjnej w nowo otwartym oddziale w Krakowie. W czasie fuzji z Bankiem Handlowym w 2001 roku został mianowany dyrektorem regionalnym Bankowości Korporacyjnej oraz dyrektorem ds. Sektora Górniczo-Hutniczego Regionu Katowickiego.
W 2005 roku Jacek przeniósł się do Warszawy, obejmując stanowisko dyrektora Bankowości Przedsiębiorstw na Region Centralno-Wschodni oraz koordynatora ds. Korporacji Międzynarodowych (GRB) na Polskę. W okresie od marca 2005 r. do czerwca 2007 r. Jacek był odpowiedzialny za Obszar Środkowo-Wschodni (MŚP, firmy średniej wielkości − MME oraz korporacje międzynarodowe − GRB) w obszarze Bankowości Korporacyjnej, natomiast w okresie od czerwca 2007 r. do listopada 2009 r. za segment Middle Market oraz sektor publiczny w Pionie Bankowości Przedsiębiorstw.
Bierze udział w sesjach:
-
Przyszłość współpracy gospodarczej Europa-USA
Przyszłość współpracy gospodarczej Europa-USA
- Jeśli nie TTIP, to co? Obecny klimat transatlantyckich relacji gospodarczych
- Nowa rola USA w świecie – także w świecie gospodarczym. Jakie rodzi zagrożenia, a jakie szanse (np. skorzystania na rezygnacji USA z pewnych aktywności)
- Co zostanie po TTIP? Dorobek negocjatorów i doświadczenia z negocjacji
- Bilateralne relacje gospodarcze krajów europejskich i USA – ich intensywność i perspektywy
- Relacje gospodarcze Polska-USA: wczoraj i dziś; pytanie o jutro. Na jakie zmiany musimy się przygotować?