A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż

Ignacy Morawski

Firma: Spot Data

Stanowisko: założyciel, dyrektor

Zajmuje się głównie problemami makroekonomicznymi, finansowymi oraz analizami rynkowymi. Prowadzi firmę SpotData zajmującą się analizami i wizualizacją danych ekonomicznych. Zajmuje również stanowisko Senior Research Fellow w think-tanku WiseEuropa, gdzie w 2016 roku prowadził program analiz polityk publicznych. Poprzednio przez sześć lat pracował jako ekonomista w sektorze bankowym (bank WestLB, przekształcony później w Polski Bank Przedsiębiorczości), gdzie zajmował się m.in. przygotowywaniem krótko-, średnio- i długookresowych prognoz makroekonomicznych, założeń stres-testów i projekcji finansowych, a także brał udział w spotkaniach z klientami. Regularnie uczestniczył we wszystkich najważniejszych konsensusach prognoz ekonomicznych dla polskiej gospodarki: Reuters, Bloomberg, Parkiet, NBP oraz w konsultacjach na temat prognoz makroekonomicznych dla polskiej gospodarki w Ministerstwie Finansów.

W latach 2006-2008 pracował jako dziennikarz finansowy „Rzeczpospolitej”, później był również pracownikiem Polskiej Akademii Nauk, gdzie uczestniczył w pracach prognostycznych zespołu złożonego z pracowników Instytutu Ekonomicznego PAN.

Wielokrotnie wyróżniany w prestiżowych rankingach ekonomicznych. Czterokrotnie z rzędu – w 2013, 2014 oraz w 2015 r. – zdobywał nagrody Narodowego Banku Polskiego i "Rzeczpospolitej" w konkursie na najlepszego analityka makroekonomicznego. Dwukrotnie – w 2014 i 2016 r. – znajdował się na podium rankingu prognoz finansowych „Parkietu”.

Publikuje artykuły w najważniejszych polskich mediach, m.in. cotygodniowy felieton w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Jest regularnym gościem programów biznesowych w TOK FM, TVN CNBC, czy Polsat News.

Jest absolwentem ekonomii Uniwersytetu Bocconi w Mediolanie oraz nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Bierze udział w sesjach:

  • Globalne porozumienia czy protekcjonizm?

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    Globalne porozumienia czy protekcjonizm?

    Globalne porozumienia czy protekcjonizm?

    • Regulacyjne narzędzia konkurencji w globalnej gospodarce 
    • Protekcjonizm jako trend w gospodarce. Wolny rynek w odwrocie?
    • Przyszłość globalnych porozumień o wolnym handlu z udziałem USA w obliczu zmiany doktryny polityczno-gospodarczej
    • Groźba „wojen handlowych”. Jak mogłyby wpłynąć na europejską i polską gospodarkę
    • Status gospodarki wolnorynkowej dla Chin? Kiedy i pod jakimi warunkami?
    • Chiny motorem globalizacji? Skutki dla świata
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie